Rozdělení HV - fond odměn, rezervní fond

tvorba, čerpání, krytí

Rozdělení HV - fond odměn, rezervní fond

Příspěvekod Januli » pát 25. úno 2022 10:54:45

Dobrý den,
jak prosím rozdělujete hospodářský výsledek do rezervního fondu a fondu odměn? Podle zákona 250 o rozpočtových pravidlech, par.32 je fond odměn tvořen do výše 80 % zlepšeného hospodářského výsledku.
Pracuji jako účetní ve škole teprve chvíli a když jsem se dívala na loňský Návrh na vypořádání výsledku hospodaření, tak tam účetní uvedla do fondu odměn 20% HV zaokrouhlený na celé tisíce a zbytek HV do rezervního fondu.
Omlouvám se, jestli je můj dotaz hloupý, ale podle vyhlášky to chápu přesně obráceně, tj. do fondu odměň 80 % a zbylých 20% do rezervního fondu.

Popřípadě má zřizovatel možnost svým rozhodnutím stanovit jiné % přídělu do fondů?

Mockrát děkuji za odpověď.
Januli
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 11. bře 2020 15:22:47

Re: Rozdělení HV - fond odměn, rezervní fond

Příspěvekod ave » pát 25. úno 2022 12:33:08

Je na vás, jak si rozdělení HV rozvrhnete. Klidně do fondu odměn nemusíte dávat vůbec nic a celé můžete dát do rezervního fondu. Těch 80 % znamená, že pokud se rozhodnete rozdělit i do fondu odměn, tak můžete nejvýše těchto 80% z celého HV. Vy podáváte návrh, ale zřizovatel nemusí toto akceptovat a může mít názor na rozdělení jiný. Snad jsem to popsala srozumitelně.
ave
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 13. kvě 2009 12:23:03
Bydliště: valašsko

Re: Rozdělení HV - fond odměn, rezervní fond

Příspěvekod Januli » stř 09. bře 2022 9:54:12

ave píše:Je na vás, jak si rozdělení HV rozvrhnete. Klidně do fondu odměn nemusíte dávat vůbec nic a celé můžete dát do rezervního fondu. Těch 80 % znamená, že pokud se rozhodnete rozdělit i do fondu odměn, tak můžete nejvýše těchto 80% z celého HV. Vy podáváte návrh, ale zřizovatel nemusí toto akceptovat a může mít názor na rozdělení jiný. Snad jsem to popsala srozumitelně.


Dobrý den, děkuji. Nakonec jsem zjistila, že náš zřizovatel si prý kdysi stanovil pravidlo, že do fondu odměn se dává 20% a do rezervního 80%.
Januli
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 11. bře 2020 15:22:47


Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků