FKSP - penzijní připojištění

tvorba, čerpání, krytí

FKSP - penzijní připojištění

Příspěvekod Barusa » pon 09. pro 2019 8:36:01

Jak budete řešit změnu vyhlášky o FKSP §12 - penzijní připojištění? Doteď se nemusela sledovat výše, kterou si platil zaměstnanec. Od nového roku se bude moci přispívat jen tolik, kolik si platí sám zaměstnanec. Myslíte, že by stačilo třeba čestné prohlášení zaměstnance nebo musíme požadovat potvrzení od pojišťoven. Smlouvy totiž máme založené původní a mohla nastat změna během již několika let, co přispíváme.
Barusa
 
Příspěvky: 440
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59

Re: FKSP - penzijní připojištění

Příspěvekod Miruna » pát 20. pro 2019 15:35:30

Dobrý den.
Řeším stejný problém. Přispíváme všem na penzijní připojištění 500,- Kč měsíčně. Mám všem připravit čestné prohlášení, že jejich příspěvek bude také min.500,- Kč měsíčně, nebo od všech mám chtít aktuální smlouvu, abych si ověřila jejich výši příspěvku a podle toho stanovit příspěvek zaměstnavatele? Poraďte, prosím, jak se k tomu stavíte Vy? Neumím najít nejlepší řešení a na školení jsem se ještě nedostala. Díky za odpovědi
Miruna
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 28. lis 2013 14:27:48

Re: FKSP - penzijní připojištění

Příspěvekod alcapone » čtv 13. úno 2020 12:28:47

Zdravím,

byla jsem na školení Mgr.Seidlové a ta radila, ať si dáme do pravidel (směrnice), že zaměstnanec je povinen doložit výpis penzijního připojištění. Pokud nedoloží, nedostane příspěvek.
alcapone
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 27. srp 2013 9:40:19

Re: FKSP - penzijní připojištění

Příspěvekod refi » čtv 13. úno 2020 12:44:00

to je hezké, ale kdy ten výpis máte k dispozici? pouze za minulý rok, je to tak? a přispíváte letos, kdy už může i on přispívat jinak. i kdyby vám ukázal výpis ze svého účtu, kolik posílá, tak je to pořád informace aktuálně platná k datu výpisu, nikoliv trvale. je to nedomyšlené a opět se háže na mzdové účetní, kterým se budou vrstvit papíry a hlídání něčeho neuhlídatelného. spíše bych sázela na čestné prohlášení jednou sepsané a finito :D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků