Finanční krytí fondů, HV

tvorba, čerpání, krytí

Finanční krytí fondů, HV

Příspěvekod jarca22 » pát 25. říj 2019 12:37:20

Dobrý den, prosím o radu. Každý rok mi auditor kontroluje finanční krytí fondů k 31.12.(fondy a zálohy proti prostředkům na BÚ). Pan starosta si myslí,že když odečte rozdíl této kontroly u dvou za sebou následujích let, musí vyjít shodné číslo jako je hospodářský výsledek. Já si to nemyslím, protože čísla fondů, záloh a financí na běžném účtě nemohou určovat HV. Nebo myslíte, že se to z toho dá nějak poznat? Nikdy jsem to takto nekontrolovala a ani nevím, jak mu to vysvětlit. HV je podle mě jasně rozdíl mezi náklady a výnosy. :gmad:
jarca22
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 25. led 2017 11:46:59

Re: Finanční krytí fondů, HV

Příspěvekod MMM » stř 27. kvě 2020 11:51:09

Pan starosta se mýlí. On to počítá jako příjmy a výdaje při jednoduchém účetnictví a ono se účtuje podvojně a berou se zde i dohadné položky a účtuje se o výnosech a nákladech a to je rozdíl.

Na základě právního předpisu č. 114/2002 Sb., o fondu sociálních a kulturních potřeb budete mít krytý fond 412 - FKSP a na základě § 66 odst. 8 vyhlášky č. 410/2009 Sb., musíte mít krytý fond investic, který se v případě nekrytí odepíše do výnosů k 312.12. a uvedete v účetní uzávěrce.

Jestli máte krytý fond rezervní a odměn není nikde v právních předpisech stanoveno.
MMM
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob 16. dub 2011 17:52:21


Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků