čerpání Investičního fondu

tvorba, čerpání, krytí

čerpání Investičního fondu

Příspěvekod havb » pát 15. zář 2017 10:25:51

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou, letos prvně budeme čerpat Investiční fond, dá se z něj čerpat například na výměnu koberců v kancelářích a do nákladů dát do oprav popřípadě na nákup nábytku do zázemí zaměstnanců - když by byl na faktuře vyfakturován dohromady jako soubor a tím pádem přesáhl cenu 40.tis, to samé s vybavením kanceláří pro ekonomky a ředitele - notebook, PC, tiskárny, také jako soubor movitých věcí nad 40.tis? Dále pak výměnu zámků v celé organizaci, aby pasoval jeden klíč do všech dveří - tam by to se asi jednalo o technciké zhodnocení nikoliv jen opravu a udržování...
Moc Vám děkuji za odpovědi. Setkávám se s tím poprvé a nerada bych něco zanedbala.
havb
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 19. kvě 2015 7:43:38

Re: čerpání Investičního fondu

Příspěvekod Alena H » pát 15. zář 2017 13:58:24

Výměnu koberců - jako opravu, výměna zámků - jako TZ, ale do souborů bych nešla. Je pak problém s vyřazováním, přeřazováním nehledě pak v souvislosti s vyřazením přepočítávání odpisů. To, co jste popsala je spíše charakteru DDHM. Souborům se bráním, jak to jde. Uvidíte, že za čas majetek nebude vyhovovat a budou vám ho vystrkávat před kancelář nebo stěhovat z místa na místo a pak je těžké soubor udržet pohromadě a také tím ztratí účel (ono to je někde honosně nazváno), pro který byl soubor vytvořen.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: čerpání Investičního fondu

Příspěvekod havb » pát 15. zář 2017 19:57:36

Ja jsem stejneho nazoru,uz jsem mela pripad napr. PC sestavy,kdy PC odesel,ale monitor byl funkcni,pak z toho byl gulas.Jenze chceme cerpat fond,mame tam dost a jelikoz doslo narizeni od zrizovatele a na dalsi rok musime snizit rozpocet,je obava,aby nam jeste zrizovatel nenakazal odvod z fondu.Tak hledame nejake elegantni reseni. I tak diky za odpoved.
havb
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 19. kvě 2015 7:43:38

Re: čerpání Investičního fondu

Příspěvekod havb » pon 18. zář 2017 6:34:58

Ještě prosím ohledně technického zhodnocení, budovy kde budeme provádět výměny zámků jsou majetkem zřizovatele, máme je v nájmu, tím pádem ani neodepisujeme...
Jak se bude účtovat o technickém zhodnocení a jeho odepisování? Děkuji za případné info
havb
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 19. kvě 2015 7:43:38

Re: čerpání Investičního fondu

Příspěvekod lucinda33 » stř 11. říj 2017 10:47:22

Technické zhodnocení budovy zřizovatele by měl hradit zřizovatel. Také s tím docela zápasíme. Poraďte se zřizovatelem. Pokud by neměl nic proti a bude s tím souhlasit (i když to není úplně ok), bude-li cena nad 40.000 Kč, zaevidujete do staveb jako technické zhodnocení stavby, určíte si dobu životnosti a odepisujete - klasika, jako cokoliv jiného. Také máme několik takových zhodnocení, ale nemělo by to tak být. Zhodnocuje si ten, komu to patří.
lucinda33
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 10. srp 2011 12:30:03

Re: čerpání Investičního fondu

Příspěvekod amazonka » pát 27. říj 2017 11:46:25

Milé radilky, mám k vám velikou prosbu o radu!
Od loňského roku shromažďuji faktury na účtě 042-nedokon.investice na naši novou invest.akci, kterou jsem teprve v tomto měsíci mohla uzavřít a zařadit do užívání neb konečně přišla poslední faktura k téhle investici. Přitom jsem ale zjistila, že dvě faktury v hodnotě cca 200 tis.Kč jsem v loňském roce neproúčtovala přes čerpání FI 416/401 a tudíž jsem je vůbec nákladově nepokryla !!!.....a teď nevím jak z toho ven co nejlépe. Tím vším jsem zkreslila rozvahu loňského roku , kdy FI ke konci 2016 byl v jiné výši než by měl.
Stalo se vám to už někomu, mohu čerpat ten FI v letošním roce, když to byl loňský náklad ?
Moc děkuji za každou radu!
amazonka
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 29. lis 2012 14:43:36


Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků