Čerpání FKSP

tvorba, čerpání, krytí

Čerpání FKSP

Příspěvekod jabu » úte 02. čer 2020 10:32:04

Prosím o informaci, zda lze převést čerpání příspěvku z FKSP, který je 3500,-- na rok do dalšího roku. / Např. v roce 2020 nečerpat a v roce 2020 vyčerpat 7000/.
Děkuji.
jabu
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř 16. říj 2013 10:43:29

Re: Čerpání FKSP

Příspěvekod skolka » úte 02. čer 2020 12:33:42

Na každý rok se stanovuje nový rozpočet, vyčíslí se výše čerpání třeba na dovolenou na ten konkretní rok.
ve směrnici máme:
Přiznaný, ale nevyčerpaný příspěvek nelze jednotlivým pracovníkům převádět
do dalšího roku .
M.
skolka
 
Příspěvky: 162
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: Čerpání FKSP

Příspěvekod skolka » čtv 04. čer 2020 10:13:16

jedině:
Zrušený zájezd a příspěvek na rekreaci z FKSP
26.5.2020, Kolektiv autorů společnosti 22HLAV, Zdroj: Verlag Dashöfer
Dotaz:
V důsledku mimořádných opatření není možné uskutečnit plánované rekreace. Jakým způsobem máme řešit v organizaci příspěvek z FKSP na rekreaci, když byl celý zájezd uhrazen naší organizací v únoru, zaměstnanec uhradil na účet FKSP cenu zájezdu sníženou o příspěvek z fondu? Tento zájezd se neuskuteční v termínu (v červnu) a asi ani do konce kalendářního roku.
Děkuji za odpověď

Odpověď:
V tomto případě, pokud zájezd zůstane uhrazen a nebude stornován, bychom v jeho čerpání v dalším roce neviděli problém. Vyhláška č. 114/2002 Sb., o fondu kulturních a sociálních potřeb hovoří pouze o pravidlech použití, dále o tom, že příspěvek musí být nefinanční a že příspěvky musí být stanoveny vnitřní směrnicí a každoročně také rozpočtem. Dle našeho názoru bylo vše splněno. Příspěvek byl poskytnut ve správném období, což je možné doložit fakturou za zájezd/rekreaci, stejně tak byl uhrazen. Náklady organizaci z tohoto titulu žádné nevznikají, takže není nutné sledovat, když se zájezd uskutečnil, rozhodující je poskytnutí příspěvku a jeho stržení z bankovního účtu FKSP. Předpokládáme, že běžně u zaměstnanců také nesledujete, zda na dovolenou odjeli či ji přeložili na jiný měsíc. Dle našeho názoru to není porušení rozpočtové kázně, přesto však ještě doporučujeme zkontrolovat pravidla Vašeho zřizovatele, který může mít podobné případy, zvlášť v této době, nějak interně upravené.
Pokud by došlo ke stornu, doporučovali bychom provést „vyúčtování“ přes příspěvkovou organizaci, neboť předpokládáme, že faktury za zájezd byly na Vaši organizaci vystavené. Potom by i storno a případný dobropis měly být vystaveny na školu a tedy i vrácené peníze by měly přijít na Váš účet s tím, že byste je přeposlali zaměstnancům snížené o příspěvek z FKSP, který nesmí být poskytnut v peněžní formě a byl by v podstatě rovněž „stornován“ a neposkytnut.
skolka
 
Příspěvky: 162
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38


Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník