Účetní program - Gordic?

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod Terina » sob 19. čer 2010 17:20:56

L. F. píše:Dobrý den,
dnes mi presel z kraje mail o hlaseni o chybách v uzáverce. Muzete mi poradit,jak v Gordicu opravit uzávěrku,když mám už uzavřený měsíc březen? Děkuji.


L.F., nerada bych Vám poradila špatně, ale podle mých zkušeností musíte volat pracovníka firmy Gordic, aby měsíc otevřel. Alespoň toto mi odpověděl mladičký pracovník této firmy, který má na starosti naši školu. Pravda ale je, že akorát skončil školu a pracuje ve firmě velmi krátce.

Bielja, mám stejné zkušenosti jako Vy. Taky jsem po nástupu měla zájem o nějaké zaškolení pracovníky firmy, ale ničeho jsem se nedočkala. Prý nic takového nepodnikají, což mi připadá opravdu trochu sprosté. Neznám jinou takovou softwarovou firmu, která by Vám vrazila do ruky příručku a neumožnila zaškolení programátorem. Taky jsem byla do toho hozena v té nejhorší možné době, kdy první tři měsíce letos se neúčtovalo pro nedostatek informací a pak najednou toho bylo tolik najednou....a já se do toho učila zápasit s účetním softwarem...
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod dol » ned 20. čer 2010 15:28:28

Dobrý den,
změnila jsem účetní program z Vemy na Gordic. Vema po mně žádala nekřesťanské peníze za to, že budu mít výstup uzávěrky v GMS jak si přejí na kraji. Když jsem s Vemou začínala (mzdy a účetnictví) - žádné školení, pouze příručky a poraď si. Nové upgreidy programů - to byla pro mě noční můra. Letos převod do nového roku - nic nefungovalo. Výkaz přílohu jsem vytvářela úplně na koleně, podle jejich pár informací. Nakonec mi je automat na kraji nepřevzal, protože byly ve špatném formátu. Tak jsem se rozhodla změnit účtní program. Byl mi doporučen Gordic. Na konci května přijela po dohodě pani z Gordicu, provedla nainstalování programu a já naházela počáteční stavy a obraty k 31.3. Udělaly jsme uzávěrku čtvrtletí a odeslaly. Byla v pořádku. Vše jsem dělala pod jejím vedením, vysvětlováním a doporučením. Vše trvalo cca 3 hod. Nyní mám již zaúčtován duben, květen a začínám červen.
Srovnávám s Vemou - pořizování v Gordicu velice jednoduché a přehledné. Odeslání výkazů se nedá s Vemou srovnat - velice jednoduché. I výběr sestav dle mého nastavení srozumitelné - mohu si vyjet sestavu podle účtu, střediska, organizace plateb a pod. To je velice výhodné. Toto bylo i omezeně možné ve Vemě, ale velice složitý výběr.
Akorát tápu, které sestavy v Gordicku měsíčně tisknout- Mohl by mi někdo poradit. Děkuji.
dol
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15. úno 2010 12:26:39

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod Aluska » pon 21. čer 2010 8:25:22

Nerozumím nespokojenosti s programem VEMA, já s ním pracuji již 8 let, jak mzdy, tak účetnictví, a jsem naprosto spokojená. Při přechodu na r. 2010 jsem neměla žádné problémy, výkazy za 1. čtvrtletí taky o.k.
Žádný další program jsme nemuseli dokupovat, výkazy odeslané v nešifrované podobě se v pořádku nahrály do programu Gordic u našeho zřizovatele.
Aluska
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát 23. říj 2009 6:35:32

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod dol » pon 21. čer 2010 10:19:49

Dobrý den,
my jsme Pardubický kraj a ten má výkazy v malinko jiném formátu. Výkazy zasíláme přímo na kraj a on je společně zašle na ministerstvo.
Proto ten doplatek ve výši 4500 Kč. A převod do nového roku byla - hrůza.
dol
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15. úno 2010 12:26:39

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod Brdsky » stř 29. pro 2010 15:54:08

Musím si přisadit, také používám program na mzdy od Vemy a mám s ním jenom dobré zkušenosti.
Brdsky
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 29. pro 2010 15:51:45

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod Koudelkovalenka » pon 26. zář 2011 11:03:24

Dobrý den,
omlouvám se, že otevírám toto staré téma. Ale nově jsem s tímto programem začala před pár měsíci pracovat bez valného zaškolení. A musím se přiznat,že jsem z něj nebyla vůbec nadšená :bad: . Po auditu zřizovatele nám byla navržena změna tohoto software za jiný, hlavně kvůli sledování rozpočtu. Můj dotaz zní, zda-li někdo z vás v tomto programu s rozpočtem pracuje, případně tip na program, ve kterém s rozpočtem pracujete a jste s ním spokojeni a umožňuje vám sledovat čerpání rozpočtu. Ředitel na mne stále tlačí abychom si pořídili nový program z řady komerčních (typu Pohoda, Duel..), což si myslím,že nebude moc výhra, protože se příspěvkovkám věnují jen okrajově a člověk by si musel všechny změny hlídat. Takže žádné ulehčení.V programu potřebujeme mimo jiné zpravovávat i mzdy. Moc prosím o vaše názory, zkušenosti a tipy. :bye:
Koudelkovalenka
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 26. zář 2011 9:32:31

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod steflinta » úte 27. zář 2011 14:07:46

Dobrý den, řekla bych po svých zkušenostech, že hodně záleží na obchodním zástupci, který program prezentuje. 15 let jsem účtovala v KEO, byla jsem max.spokojená, po přechodu na Gordic ( v jiné škole) jsem byla trochu zoufalá, ale po změně obchodního zástupce, který byl schopen a hlavně ochoten mi spoustu věcí vysvětlit a nastavit, už nemám s Gordicem problém. :D
steflinta
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 02. kvě 2011 14:51:03

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod Koudelkovalenka » čtv 06. říj 2011 7:56:25

Moc děkuji za tip. Je pravda, že hodně záleží na obchodním zástupci. Ten náš nemá vůbec čas a cokoliv po něm potřebujeme, tak je na strašně dlouho. Tím pádem ten program nefunguje, tak jak má. Jinak by asi mohl být dobrý.
Ještě jendou díky za reakci.
Koudelkovalenka
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 26. zář 2011 9:32:31

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod Betty » pát 14. říj 2011 9:43:27

Čtu tady názory na Vemu a Gordic a nedá mi to. V Gordicu jsem dělala účetnictví od r.1993 - 1998, pak jsem přešla na program Účetnictví JASU od firmy MÚZO Praha. Tehdy ho používal náš Školský úřad a doporučili mi ho, v Gordicu tehdy nešly zadávat texty. S JASU jsem maximálně spokojená, hlavně kvůli práci s rozpočtem (výborná sestava - zadáte na začátku roku a pak jen sledujete čerpání. A když mám na konci čtvrtletí vytvořit dohadnou položku, jen opíšu částku z této sestavy). Krásně se mi v něm oddělují projekty a kdykoliv se dá nahlížet do minulých let (nemusím hrabat v dokladech). Výstupy do CSÚIS jsou dobře udělané, ještě mi to nehlásilo chybu. Pokud vím, používá ho i Ministerstvo financí.
Ve Vemě jsem dělala mzdy 5 let, pak jsem přešla na program PERM od Kvasar Zlín - nějak jsme se s Vemou nemohli domluvit. Začaly nám projekty, chtěli jsme rozúčtování zvlášť a to údajně nebylo možné. Po 3 letech práce si PERM nemůžu vynachválit, má velmi jednoduché ovládání, všechno rozdělí jak potřebujeme a hlavně - dá se nahlížet do minulých měsíců a kdykoliv z nich tisknout sestavy. Na klintské lince jsou velmi vstřícní (to o Vemě nemůžu říct). Momentálně jsem spokojená a neměnila bych.
Betty
Betty
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 13. bře 2009 11:00:04

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod hedr » úte 23. dub 2013 11:50:46

také nás letos zřizovatel nutí do Gordicu, nevím jak se bránit !!! nechci ho ! Jsme sice větší příspěvkovka - škola ( 3x ZŠ, 5x MŠ 2x ŠD 1x ŠJ) plátci DPH, ale Winduo - síťová verze, ve kterém pracují 9 let to zvládá perfektně.
pište prosím jakékoliv protiklady, mínusy, nespokojenosti s Gordicem. :evil: :evil:
hedr
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 15. úno 2010 13:56:33

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod kokoska » čtv 02. kvě 2013 14:43:25

Zdravím,
sbíráme výkazy od organizací některých krajů a data z Gordicu chodí poměrně často. Ti, kteří neposílají výkazy přes nás, si ale občas stěžují, že Gordic účtuje hodně draho výstupy, které jdou rovnou do Státní pokladny.
Z toho soudím, že nelze jen posuzovat funkčnost samotného softwaru, ale zjistit si též, kolik stojí verze, která umí posílat data.
kokoska
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 07. zář 2010 10:47:30

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod JohankaDl » čtv 05. pro 2013 21:39:18

Já pracuji s Pohodou a přijde mi asi nejefektivnější, dřív jsem zkoušela ještě Stereo, který je taky docela dobrý. Super je možnost přizpůsobení licence aktuálním požadavkům, líbí se mi, jak to mají rozvržený.
JohankaDl
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 05. pro 2013 21:37:38

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod Terka1 » čtv 12. pro 2013 10:22:39

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Jsem nová účetní na SŠ, do programu GORDIC jsem se "nějak" dostala sama, protože neproběhlo žádné zaučení :o :o
Potřebuji poradit, jak mám nahrát pokladnu do účetnictví. Vedoucí jídelny si jí vede a účtuje sama a ke konci měsíce jí nosí na flešce. Děkuji :)
Terka1
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 11. pro 2013 9:30:33

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod petr87 » pát 13. pro 2013 9:47:19

Terka1 píše:Dobrý den, potřebovala bych poradit. Jsem nová účetní na SŠ, do programu GORDIC jsem se "nějak" dostala sama, protože neproběhlo žádné zaučení :o :o
Potřebuji poradit, jak mám nahrát pokladnu do účetnictví. Vedoucí jídelny si jí vede a účtuje sama a ke konci měsíce jí nosí na flešce. Děkuji :)

Nejsem asi úplně nejlepší na odpověď, ale pokusím se napsat, jak to dělám...
1. Udělat archivaci v účetnictví, kdyby se něco pokazilo
2. Souhrn -> Vstup -> 5,6G ->zavřít povídání -> vyberu soubor -> připojit ANO -> skutečně připojit i po kontrole ANO
petr87
 
Příspěvky: 95
Registrován: pon 10. zář 2012 21:38:02

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod fusich » čtv 26. led 2023 11:39:30

Dobrý den, setkal se někdo s tím, že mu gordic pravidelně vyhazoval tuto hlášku?

"gwAccess v 5.02.01 generovalo fatální chybu"??
Moc díky za odpověď
fusich
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 26. led 2023 11:31:12

Předchozí

Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků