Účetní program - Gordic?

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Účetní program - Gordic?

Příspěvekod dol » pát 14. kvě 2010 10:00:57

Dobrý den,
může mi někdo poradit, jaký účetní program je pro nás příspěvkové organizace nejlepší?
Pracuji již řadu let ve Vemě, ale nyní mi nepřevedou účetní výkazy do požadované formy bez další platby 4500 Kč ,( platíme ročně nové abgreidy programu ve výši 7500 Kč - účetnictví a mzdy), což je pro nás, malou školičku, velice nepříjemné. Proto jsme se rozhodli přejít na jiného dodavatele účetního programu.
Děkuji
dol
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15. úno 2010 12:26:39

Re: Účetní program

Příspěvekod dol » pát 14. kvě 2010 10:58:19

Oslovila jsem Gordic - jste s ním spokojeni?
dol
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15. úno 2010 12:26:39

Re: Účetní program

Příspěvekod milili » pát 14. kvě 2010 11:11:23

Používám Gordic od roku 1995, jsem s ním spokojená, mám zakoupeno účetnictví, majetek, pokladnu, došlé faktury, roční poplatky se odvíjejí od velikosti zakoupené verze.
milili
 
Příspěvky: 118
Registrován: pát 09. dub 2010 12:10:00

Re: Účetní program

Příspěvekod dol » pát 14. kvě 2010 11:21:58

Děkuji za odpověď, asi do toho půjdu.
dol
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15. úno 2010 12:26:39

Re: Účetní program

Příspěvekod Antima47 » pát 14. kvě 2010 11:29:04

Já si ho nemůžu vynachválit, pracuju v něm téměř 20 let a nikdy jsem neměla problém. [:-}
Antima47
 
Příspěvky: 99
Registrován: pát 15. kvě 2009 13:33:34

Re: Účetní program

Příspěvekod Alme » pát 14. kvě 2010 12:59:33

Jsem Královéhradecký kraj - Gordic naprosto vyhovuje, v našem okolí hodně využívaný : banka, majetek, pokladna, účetnictví, mzdy, faktury.
Alme
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 24. bře 2009 8:20:59

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod Janavy » sob 15. kvě 2010 21:17:14

Taky máme Gordic a jsem přesvědčená, že je to dobrý program.
Janavy
 
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15. úno 2010 20:42:33

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod Dája » pon 17. kvě 2010 7:43:41

Dol - pracovala jsem v Gordicu cca od r. 1992. Nyní máme vyšší verzi GINIS. Ve Vemě pracuje mzdová. S Gordicem jsem byla velmi spokojená. Gordic vždy dělal sestavy,které po nás zřizovatel chtěl - mají to vymakané. Ale jestli chcete přejít od Vemy jen proto, že po Vás chtějí zaplatit - tak se informujte u Gordic co stojí programy a co roční poplatky - levní tedy nejsou. Abyste se pracně neučila nový program a nepřeváděla na něho své účetnictví - a pak zjistila, že jsou ještě dražší....
Pokud vím, tak před revolucí byla jedna programátorská firma, která se rozdělila na Vemu a Gordic - a myslím si, že se cenově budou držet stejně. A taky uprostřed roku přejít na jiný program - to se z toho zjančíte - vše znovu od 1.1.????? |:-(|
Já bych to nedělala.
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod eva.jack » stř 19. kvě 2010 18:28:24

Pracujeme ve Win duo pro malé školičky levné i zdarma
eva.jack
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 08. lis 2009 12:10:11

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod dol » pát 28. kvě 2010 11:59:03

Dobrý den,
děkuji za odpovědi a rady. Dlouho jsem neodpovídala - zemřela mi maminka... nebyla nálada ani čas
S ředitelkou jsme dohodnutý, že do toho půjdeme. V úterý má přijet pani a program nainstalovat. Jsme domluveni, že nastavíme počáteční stavy a pouze obraty na jednotlivých účtech za leden - březen.
dol
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15. úno 2010 12:26:39

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod čenka » pon 31. kvě 2010 10:42:13

Byla jsem minulý týden na školení a tam jsme s kolegyněmi zapředly debatu ohledně účetních SW. Výsledek: na GORDIC byly spíš negativní ohlasy asi v tom smyslu, že ti, co s ním pracovali a pak přešli na jiný SW, by se už ke Gordicu rozhodně vracet nechtěli. Gordic si pochvalovali jen ti, kteří fakticky s jiným účetním SW nepřišli do styku... Tolik názor ze Zlínska.
čenka
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 16. úno 2010 8:52:33

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod refi » stř 02. čer 2010 22:20:49

čenka píše:Byla jsem minulý týden na školení a tam jsme s kolegyněmi zapředly debatu ohledně účetních SW. Výsledek: na GORDIC byly spíš negativní ohlasy asi v tom smyslu, že ti, co s ním pracovali a pak přešli na jiný SW, by se už ke Gordicu rozhodně vracet nechtěli. Gordic si pochvalovali jen ti, kteří fakticky s jiným účetním SW nepřišli do styku... Tolik názor ze Zlínska.


tohle je i můj názor ;) gordic je co se týká výstupů pro naše zřizovatele atd. určitě jeden z nejlepších programů pro naše účely. nicméně po uživatelské stránce je zastaralý a má u mě za mínus čtyři. abych v dnešní době musela stále ještě u software překlikávat z myši na klávesnici, nemohla používat zavedené klávesové windowsovské zkratky, nefungovala běžná nabídková menu, musela spouštět po každé opravě kontrolní chody, aniž by mě na to upozornil .... to je pro mě příliš moc mínusů za ty peníze, co za ně chtějí. až se rozkoukám a zavede se do praxe účetnictví státu, budu koukat po něčem jiném. mám zkušenosti s více účetními software, ale gordic jako programátorský paskvil opravdu vede.
druhá věc je zvyk ... energie vynaložená na zaučení se v gordicu a jeho dalších přidružených aplikacích byla (bohužel) natolik veliká, že se mi nechce hned zase skákat jinam. možná je chyba ve mně a ještě jsem neodhalila jeho skryté kouzlo. a proto možná u něj zůstanu a budu doufat, že v gordicu tajně pracují na nové kosmické verzi, která bude odpovídat programátorským standardům dnešní doby :whistle: :lol:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod čenka » čtv 03. čer 2010 8:12:51

Refi, snad Vás trošku potěším, když napíšu, že na té "kosmické verzi" možná opravdu pracují. Tak mi to tvrdil pán, který mi ve škole původně Gordic instaloval (a kterému jsem ho také pak vrátila s tím, že bez důkladného školení na tento SW v něm prostě nemám šanci vůbec začít pracovat) a viděl, že mi lezou oči z důlků nad tím, jak že to ten program vlastně pracuje...
Bohužel že prý se tyto "kosmoúpravy" zpozdily právě kvůli účetnictví státu, na který se firma Gordic musela připravovat.

Ale i tak - za ty neskutečné peníze mi připadá, že to opravdu ani nestojí...
čenka
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 16. úno 2010 8:52:33

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod L. F. » pát 18. čer 2010 10:26:39

Dobrý den,
dnes mi presel z kraje mail o hlaseni o chybách v uzáverce. Muzete mi poradit,jak v Gordicu opravit uzávěrku,když mám už uzavřený měsíc březen? Děkuji.
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: Účetní program - Gordic?

Příspěvekod bielja » pát 18. čer 2010 13:08:10

Nemohu posoudit, jak moc dobrý nebo špatný je GORDIC. Nejvíc mi vadí, že fi nedělá žádné školení na práci s programem, rychlé seznámení při instalaci je na nic. Já byla totální začátečník, prostě mne do toho hodili a plav. A zrovna v tom roce nám přišla školní inspekce, Chtěli po mně spoustu výkazů a já nevěděla, kde to všechno najdu nebo která sestava bude nejlepší abych rychle našla, co potřebuju. Manuál - no je fajn, že ho máte, ale číst si ho ...... A letos... Dělat si sám analytiku, nahodit položky u účtu, které nebyly a teď jsou, protože si na ně stále hrajeme. Tak se neustále ptám a ptám a ptám...... Jinak vám přeji pěkný víkend :D
bielja
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 22. úno 2010 10:00:53

Další

Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků