školné Mš

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

školné Mš

Příspěvekod skolka » čtv 12. kvě 2022 8:11:51

Dobrý den jak vypočítat výši školného v mateřské škole na příští školní rok, podle vyhlášky tomu nerozumím, co tam počítat...všechny náklady bez mezd, Takže i energie ap.? (jak mám odhadnou letošní náklady po zvýšení energiíí?) Vyházím z dat za minulý rok.
děkuji M.
skolka
 
Příspěvky: 254
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: školné Mš

Příspěvekod jitumk » čtv 12. kvě 2022 13:45:35

Výše školného počítám z předcházejícího kalendářního roku, tedy z roku 2021.
Vezmu si celou MŠ a odečtu mzdy, šablony, případné další dotační programy, stravování (pokud nemáte jídelnu zvlášť), takže mi zůstanou náklady na energie, materiál, drobný majetek,.... a to vydělím 12 (měsíci) a následně vydělím počtem dětí, které jsou k 1. 9. 2022 nahlášeny k docházce.
Např. 450 000,00 Kč / 12 měsíců / 75 dětí = 500,00 Kč. Jako školné mohu dát maximálně 50% skutečných neinvestičních nákladů na 1 dítě, takže v tomto případě 250,00 Kč, ale vybírat můžu třeba jen 150,00 Kč. Záleží na zřizovateli.

Pokud někdo počítáte jinak, tak prosím přidejte svou zkušenost.
jitumk
 
Příspěvky: 348
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: školné Mš

Příspěvekod skolka » čtv 12. kvě 2022 14:26:38

děkuji, udělala jsem to tak. letos se dost zvýší energie, navýšení školného bude tedy až příští rok.
skolka
 
Příspěvky: 254
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: školné Mš

Příspěvekod skolka » čtv 27. dub 2023 6:01:06

prosím ještě k výpočtu školného, nemá se z nákladů vyhodit i částka co se vybrala na školném, a je to vlastně v nákladech? vychází mi zase zdražení. a ještě kolika žáky dělíte, skutečným počtem za minulý rok nebo kapacitou školky?
děkuji M
skolka
 
Příspěvky: 254
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: školné Mš

Příspěvekod jitumk » pát 28. dub 2023 11:05:49

Dobrý den,
co se vybralo na školném použiji na výtvarný materiál, energie,... takže tyto náklady hrazené ze školného do výpočtu zahrnuji.
Co se týče počtu dětí používala jsem k výpočtu vždy skutečný stav k 1.9., ale nyní máme větší rozdíl mezi stavem dětí k 31.8. a k 1.9., takže jsem udělala po dohodě s vedením celoroční průměr žáků, přijde mi to tak nejvíce přesné.
To, že vám vychází zase větší náklady neznamená, že musíte zdražovat školné. Dle vyhlášky platí, že "Měsíční výše úplaty nesmí přesáhnout 50 % skutečných průměrných měsíčních neinvestičních nákladů právnické osoby vykonávající činnost mateřské školy, .....". Ve vyhlášce je uvedeno maximální, nikoliv minimální školné takže pokud to nebude vadit zřizovateli, tak zvyšovat nemusíte.
On je to takový koloběh, když vyberete od dětí více, jsou věší náklady a tím pádem další rok se nabízí další zdražení školného......
jitumk
 
Příspěvky: 348
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků