jednodenní školní výlety

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

jednodenní školní výlety

Příspěvekod lenka.mejstrikova » pon 28. čer 2010 13:49:08

Ahojky, mám dnes již druhý dotaz. Do minulého školního roku jsme jednodenní školní výlety vůbec neřešily v účetnictví. Peníze si vybraly učitelé a já to vůbec neřešila. Ale účetní od zřizovatele přišla s tím, že všechno co vyberou učitelé musí projít učetnictvím, že neexistuje, jak ona to nazvala, krabičková metoda, tak účtuji každý výlet. Paní ředitelka tvrdí, že je to nesmysl. Jak jste na tom vy s výletama |:-(| je na to někde zákon? Předem děkuji
lenka.mejstrikova
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 02. bře 2010 8:32:48

Re: jednodenní školní výlety

Příspěvekod Terina » pon 28. čer 2010 16:53:37

Moje předchůdkyně dostala postih od zřizovatele za to,že tyto peníze neprocházely školním účetnictvím, takže nyní účtuji úplně vše přes pokladnu školy. Většinou účtuji na přijaté zálohy účet 324 a na přijatých dokladech event. fakturách na opačné straně tentýž účet. Nejčastěji se to týká faktur od dopravců za dopravu studentů na různé školní akce, školní výlety, exkurze, lyžařské zájezdy, divadelní představení apod.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: jednodenní školní výlety

Příspěvekod refi » pon 28. čer 2010 22:13:11

u nás prochází přes účto jednodenní zájezdy pouze do zahraničí, jinak ne. a pak až vícedenní - turisťáky, lyžáky, jazykové atd. jak jsem psala, jsme po kontrole zřizovatele a bylo to v pořádku. konkrétně na toto se u nás zaměřili. u jednodenních prostě říkám, že si to platí žáci z ruky přímo na místě a učitel nic nevybírá :) a ať vám někdo dokáže, je to jinak ;) :whistle:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: jednodenní školní výlety

Příspěvekod jani » pát 02. črc 2010 22:19:20

Já účtuji fakturu za výlet nebo školu v přírodě na účet 377xxx/321 a jak mi to zaplatí do pokladny tak 261/377xxx :)
jani
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 02. čer 2010 21:23:13

Re: jednodenní školní výlety

Příspěvekod lucie1 » stř 04. dub 2012 9:48:35

Dobrý den, jak řešíte, když vám z vyúčtování školního výletu zbyde nerozdělitelný zůstatek. Já jsem dávala do ostatních výnosů, ale známá mi říkala, že je to dar od rodičů a měl by být schválen zřizovatelem a z tohoto důvodu přestali účtovat o výletech.Tak teď nevím.
lucie1
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 28. lis 2011 19:34:42

Re: jednodenní školní výlety

Příspěvekod Alena H » stř 04. dub 2012 10:39:52

U nás řešíme tak:
U jednodenních výletů hradíme přes školu obvykle pouze dopravu. K došlé faktuře za dopravu mi pedagog dodá seznam žáků a pedagogů, na základě tohoto provedu výpočet a jelikož nemůžu vybrat na haléře, zaokrouhluji u žáků na celé Kč nahoru. Rozdíl jde do výnosů na účet 669 - ostatní finanční výnosy. Vzhleden k tomu, že organizace nesmí v tomto případě prodělat, máme ošetřeno zaokrouhlování ve směrnici o školních akcích hrazených žáky. Nemyslím si, že je to dar. Na školní akce máme několik formulářů v excelu, které mi právě předvyplní pedagogové a já si jen dosadím účetní záležitosti a formuláře se vypočítají. Tytoformuláře mají pedagogové přístupné na intranetu. Máme tu 27 tříd a akcí jak naseto, takže si člověk musí umět pomoci.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: jednodenní školní výlety

Příspěvekod lucie1 » stř 04. dub 2012 12:08:38

Alena H píše:U nás řešíme tak:
U jednodenních výletů hradíme přes školu obvykle pouze dopravu. K došlé faktuře za dopravu mi pedagog dodá seznam žáků a pedagogů, na základě tohoto provedu výpočet a jelikož nemůžu vybrat na haléře, zaokrouhluji u žáků na celé Kč nahoru. Rozdíl jde do výnosů na účet 669 - ostatní finanční výnosy. Vzhleden k tomu, že organizace nesmí v tomto případě prodělat, máme ošetřeno zaokrouhlování ve směrnici o školních akcích hrazených žáky. Nemyslím si, že je to dar. Na školní akce máme několik formulářů v excelu, které mi právě předvyplní pedagogové a já si jen dosadím účetní záležitosti a formuláře se vypočítají. Tytoformuláře mají pedagogové přístupné na intranetu. Máme tu 27 tříd a akcí jak naseto, takže si člověk musí umět pomoci.



Mohla bych Vás požádat o zaslání směrnice, kde máte zaokoruhlování vyúčtování ošetřeno - email:lucie2977.Také si nemyslím, že by se jednalo o dar. Děkuji
lucie1
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 28. lis 2011 19:34:42

Re: jednodenní školní výlety

Příspěvekod lucie1 » stř 04. dub 2012 12:09:36

Napsala jsem špatně email, tak ještě jednou lucie2977@seznam.cz.
lucie1
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 28. lis 2011 19:34:42

Re: jednodenní školní výlety

Příspěvekod Vysmanka » pon 20. kvě 2019 11:09:04

Něco podobného jsme řešili minulý rok, když děti jely na výlet do pohadkova-rise.cz. ( Zároveň přidávám jako inspiraci :D ) Učitelky si nějaké potíže s pečlivým zapisováním výdajů starosti nedělaly a to jste měly vidět, jaký problém bylo následné vyúčtování. Naštěstí se ktomu dobře postavil majitel autobusu i areálu a dodali nám potřebné podklady.
Vysmanka
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 20. kvě 2019 11:05:00


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků