záloha na akci hrazenou žáky

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Re: záloha na akci hrazenou žáky

Příspěvekod Alena H » stř 04. kvě 2016 8:10:41

Ne, hledám způsob, jak to ošéfovat co nejjednodušeji, nedělám jenom účetnictví, ale i nákupy, sekretářku a děvečku pro všechno. A "sáček" s bonbony si myslím by zrovna přes účetnictví vzhledem k pracnosti jít nemusel. Protože každé zaúčtování by mělo být řádně podloženo.
V každé běžné třídě od 1. do 9. ročníku proběhnou tyto platby: pracovní sešity, pracovní pomůcky + cca 4 nějaké jednodenní akce za šk.rok, na 1.st.ještě hygienické potřeby, v 1. ročníku koheze, 2. a 3. ročníky plavání a bruslení včetně dopravy, 4. ročníky zot.akce, 5.ročníky turistický kurz, 7. ročník lyžák a od 6.ročníku u sportovních tříd každoročně ještě sportovní kurz. U vícedenních akcí ještě přispívá UR, takže k tomu jsou ještě žádosti o příspěvek. K tomu 300 dětí ve školní družině a kroužky, asi tak 10-15 kroužků ročně. A dnes je spousta dětí, které se akcí z důvodu financí prostě neúčastní. Proto se ptám, jak to funguje jinde? Máme ve škole 800 dětí a příští rok přibude další třída. Některé "akce či chcete - li nákupy" si řídí třídní učitel, některé předmětový učitel, podle toho, který z nich je organizuje. Kdo tedy hlídá u vás peníze za jednotlivé žáky? Kdo je zinventuje. U nás se některé akce táhnou přes kalendářní rok a některé přecházejí do druhého školního roku.
Já mám zatím systém, že každou větší akci, tím myslím různé kurzy mám na 324 pod různou analytikou (vybíráme zálohy bankou i hotově), akce skončí, účet je na nule. Na každou takovou akci mám i složku s doklady a vyúčtováním, aby vše bylo doložitelné. Drobnější akce projdou obvykle 1 nebo 2 fakturami, na ty se obvykle nevybírá dopředu. Zaúčtuji fakturu 377/321 a pohledávku donesou učitelky do pokladny. Individuální přísliby dělám za učitele, ti jenom podepíší. Zůstatky účtů v koci roku inventuji já, dokládám seznamy jednotlivých žáků.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: záloha na akci hrazenou žáky

Příspěvekod pafimono » čtv 28. črc 2016 14:35:52

Dobrý den.
Zrovna se tu s tímto problémem peru. Jsem tu od dubna, účetní přede mnou všechny doklady - faktury i pokladnu týkající se akcí dávala normálně na 5.. do nákladů a pak zápisem 324.../5.. z nákladů vyndavala. Prostě vše týkající se těchto akci co si hradí žáci z nákladů vyndala. Mě se tento způsob moc nelíbí. Já vidím pohyb peněz pouze přes účet. co nosí žáci hotově učitelům já vůbec netuším a nemůžu se vůbec ničeho dopočítat. S nákladem školy to nesouvisí, vůbec nevím jak srozumitelně účtovat. Prosím poraďte mi jak jednoduše a srozumitelně. Je v tom obrovský zmatek. Díky Pavlína
pafimono
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 01. čer 2011 7:39:15

Re: záloha na akci hrazenou žáky

Příspěvekod MartinBu » čtv 18. srp 2016 18:28:14

Vážená Pavlíno,

souhlasím s Vámi. Účtování akcí hrazených žáky nepatří do nákladů. Tyto operace by měly být účtovány pouze rozvahově.

Dovoluji si Vám navrhnout postup účtování, který praktikuji u mých klientů. Postup účtování akcí hrazených žáky není upraven v ČUS. Vycházím tedy z účetní metodologie:

1. Přijaté zálohy od žáků na akci MD 241 / DAL 324XXX
2. Poskytnutá záloha na ubytování na akci MD 314XXX / DAL 241
3. Přijatá faktura za ubytování na akci MD 377XXX / DAL 378XXX
4. Zápočet poskytnuté zálohy na přijatou fakturu MD 378XXX / DAL 314XXX
5. Úhrada zbylé hodnoty přijaté faktury MD 378XXX / DAL 241
6. Vyúčtování akce MD 324XXX / DAL 377XXX

Ve výše uvedeném příkladě předpokládám, že po skončení akce nebudou žákům vraceny žádné peníze.

V případě dalších dotazů mne neváhejte kontaktovat.

S pozdravem a přáním hezkého dne Martin Bureš, daňový poradce č.o. 4964
MartinBu
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. lis 2015 23:05:15

Re: záloha na akci hrazenou žáky

Příspěvekod pafimono » stř 24. srp 2016 12:09:00

Dobrý den.
Moc jste mi pomohl. Mě to v nákladech opravdu moc nesedělo. Poperu se tu s tím. Pololetní uzávěrky jsou již uzavřené, to už nechám být, ale další akci už budu účtovat takto. Nerada bych případnou opravou prvního pololetí udělala více škody než užitku. Ještě jednou děkuji.
Pavlína
pafimono
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 01. čer 2011 7:39:15

Re: záloha na akci hrazenou žáky

Příspěvekod pafimono » úte 04. říj 2016 14:57:36

Dobrý den.
Pane Bureš prosím ještě dotaz. Jaký by byl postup v případě, že se po skončení akce peníze žákům vracejí?
Zrovna teď situace nastala. Vybralo se na 324xxx, faktura za ubytování se uhradila z banky, drobné výdaje z pokladny a je zůstatek.
Moc děkuji.
Pavlína

Vážená Pavlíno,

souhlasím s Vámi. Účtování akcí hrazených žáky nepatří do nákladů. Tyto operace by měly být účtovány pouze rozvahově.

Dovoluji si Vám navrhnout postup účtování, který praktikuji u mých klientů. Postup účtování akcí hrazených žáky není upraven v ČUS. Vycházím tedy z účetní metodologie:

1. Přijaté zálohy od žáků na akci MD 241 / DAL 324XXX
2. Poskytnutá záloha na ubytování na akci MD 314XXX / DAL 241
3. Přijatá faktura za ubytování na akci MD 377XXX / DAL 378XXX
4. Zápočet poskytnuté zálohy na přijatou fakturu MD 378XXX / DAL 314XXX
5. Úhrada zbylé hodnoty přijaté faktury MD 378XXX / DAL 241
6. Vyúčtování akce MD 324XXX / DAL 377XXX

Ve výše uvedeném příkladě předpokládám, že po skončení akce nebudou žákům vraceny žádné peníze.

V případě dalších dotazů mne neváhejte kontaktovat.

S pozdravem a přáním hezkého dne Martin Bureš, daňový poradce č.o. 4964[/quote]
pafimono
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 01. čer 2011 7:39:15

Předchozí

Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron