Zahraniční cesťák ČR - Slovinsko (program Mobility)

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Zahraniční cesťák ČR - Slovinsko (program Mobility)

Příspěvekod pmaja » stř 05. říj 2022 8:39:41

Dobrý den, prosím Vás, není tady nějaká škola, která by vyslala pracovníky na zahraniční stáž z programu Mobility? Tuto akci Zaštiťovala nějaká obecně prospěšná společnost a poslala nám vzor, jak máme vyplnit cesťáky (jelo několik zaměstnanců z různých škol v Kraji, tak aby všem souhlasili časy - jeli jedním busem z Čech na Slovinsko). Měli hrazenou cestu, ubytování a jídlo z nějaké dotace .....
Zahraniční cesťák jsem ještě nezpracovávala, tak nemám zkušenosti. Vím, jak mám krátit za poskytnutá jídla, jaké jsou sazby atd., ale vzhledem k instrukcím přicházejícím z té obecně prospěšné společnosti jsem pojala podezření, zda jsou jejich instrukce dobře. Vím, že kontrola z Kraje se v cestovních náhradách vždycky vrtá, tak bych to nerada měla špatně .....
Vydali se na cestu v 8 h, hranice do Rakouska překročili ve 12 h, přes Rakousko jeli 3,5 hodiny a hranice na Slovinsko překročili 15:30 a pak už ve Slovinsku zůstali několik dní. Dle mého názoru jim za tento den nenáleží žádné stravné v ČR, 1/3 rakouského stravného a 1/3 slovinského stravného (kráceného za poskytnutou večeři). V obecně prospěšné společnosti, ale tvrdí, že Zahraniční stravné se počítá v zemi, kde se stráví nejvíce času, takže průjezdné země se tam nebudou zahrnovat. My ve směrnici nic o průjezdných zemích nemáme.
Mně se to ale moc nezdá. Je to tak?
Nemáme eurovou pokladnu, takže přepočítám na Kč. Vyjeli v neděli, takže vezmu páteční kurz? Uf. |:-(|
Budu vděčná za radu.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Zahraniční cesťák ČR - Slovinsko (program Mobility)

Příspěvekod pmaja » stř 05. říj 2022 9:57:57

Zdravím, tak už jsem to sama našla. Opravdu náleží to stravné země, kde tráví víc času, takže za průjezdní zemi nic.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků