Vyplacení CP, když to není akce naší organizace.

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Vyplacení CP, když to není akce naší organizace.

Příspěvekod Elis » ned 27. říj 2013 20:51:48

Krásný dobrý večer :-),
prosím Vás, mám na stole CP pro řidiče, kterého, když to tak napíšu na plnou pusu, půjčila ředitelka i s naším autem základní škole v našem městě, aby si zajeli do Phy na nějakou akci..... Vůbec se mi nezdá, že bychom mu měli stravné hradit my........, co myslíte? Jak byly řeseny náhrady za naftu, to čert ví, ředitelka mi nic nepoví......a opovaž se zeptat, to je tóčo!
Díky za radu a všem Vám přeju bezva prodloužený víkend! :yahoo:
Elis
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13. črc 2011 17:58:02

Re: Vyplacení CP, když to není akce naší organizace.

Příspěvekod MMM » stř 30. říj 2013 17:31:34

Když vám k tomu nidko nedá inforamci, tak žádný cestovní příkaz nebude proplácet. Ten řidič by musel mít nějakou dohodu o provedení práce a v té by bylo napsáno, že mu bude proplaceno stravné, případně nutné vedlejší výdaje týkající se parkování. Auto je vaše, pohonné hmoty někdo hradil.. Kdo mu podepsal cestovní příkaz? Vy to podepisujete jako hlavní účetní a zaúčtoval? Nejste také správce rozpočtu? Něco víc k tomu napiště.
MMM
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob 16. dub 2011 17:52:21

Re: Vyplacení CP, když to není akce naší organizace.

Příspěvekod hanna » čtv 31. říj 2013 13:15:12

Elis, dle ZP platí, že na pracovní cestu zaměstnance vysílá zaměstnavatel. Předpokládám, že ve vašem případě to bude p.ředitelka. Pokud tomuto řidiči podepsla CP s datem nástupu, místem výkonu práce a účelem, způsobem dopravy, Vám jako účetní, ev. pokladní, to může být jedno. Pan řidič donese vyplněný CP, znovu podepsaný p. ředitelkou, že souhlasí s vykonanou PC, a Vy mu vyplatíte stravné, které mu dle zákona náleží, pokud mu bylo poskytnuto nějaké jídlo ve formě snídaně, oběda nebo večeře, tak samozřejmě krátíte stravné. Podle mě je to vše, co Vy jako účetní můžete udělat.
Pokud víte nějaké "zákulisní" informace, tak je nechte v pohodě v klidu (i když to někdy člověka štve, co si někteří dovolí). Vy jste tam od toho, aby byl CP správně vyplněn a spočítán dle podkladů zaměstnance.
Myslím si, že Vy nejste v roli zaměstnavatele, který za tuto DP zodpovídá. Takže já bych byla v klidu. To je můj názor a takto bych postupovala já.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Vyplacení CP, když to není akce naší organizace.

Příspěvekod Elis » pát 14. úno 2014 9:32:40

Moc Vám děkuji za reakce :) .
Rozhodla jsem se to neřešit, podepsaný ředitelem to mám, akorát si říkám, jestli, když mám na starosti
cesťáky, bych neměla upozornit na to, že by se "to" a "to" nemělo, aby se to pak nehodilo na mě, jako
že jsem to měla vědět a hlásit.... :( .
Mmch., plánuje se naše služební vozidlo "půjčovat" na cesty ostatním pravidelně, to už vidím spíš na nějakou
smlouvu o pronájmu vozidla nebo tak něco........to já řešit nemusím.
A ještě bych měla jeden dotaz...prosím, co mám dělat - ve směrnici máme napsáno, že se soukromé vozidlo
pro služební účely povoluje jen v případě, že má sjednáno i havarijní pojištění......jenže teď tu mám cesťák,
podepsaný ředitelem, kde je schváleno auto vlastní, ale nemá havarijní.......jak byste s tím naložili?
Moc díky a přeju krásný víkend! [:-}
Elis
Elis
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13. črc 2011 17:58:02

Re: Vyplacení CP, když to není akce naší organizace.

Příspěvekod hanna » pát 14. úno 2014 15:23:37

Elis, když máte ve směrnici požadováno havarijní poj. na soukr.auto, měl by to pan ředitel respektovat. Určitě bych ho na to upozornila. Hlavně pak na ty následky, pokud by nedejbože došlo k havárii. Veškeré náklady s ní spojené by nesl zaměstnavatel, tedy ten, kdo určil podmínky PC. To havarijko je tam právě proto, aby se zaměstnavatel zbavil povinností spojených s případnou havárií. Pokud toto riziko na sebe p.ředitel vezme, je to jeho věc, ale měl by si toho být vědom. A to je dobré mu připomenout. :idea:
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků