Škola v přírodě

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Škola v přírodě

Příspěvekod ANDKA » úte 25. čer 2013 10:45:01

Dobrý den, milé radilky :) , mám dotaz na cesťák ze školy v přírodě. Učitelky mají každá PPD na ubytování včetně stravného celkem 1450,-Kč (Po až Pá). Na fa to mám dohromady, učitelky + děti celkem. Jak to mám dát do cesťáku? Mám zaplatit do cesťáku celou částku 1450,-Kč (protože je to nedílná součást dokladu?, nezjistím, kolik bylo jídlo!) + cenu jízdného ( tam, zpět a můžu i cenu jízdného během školy v přírodě-výlet?), nebo to mám dát z provozních peněz - tím pádem by to bylo poskytnuté bezplatné jídlo a musím krátit ??? Ve směrnici máme 5-12 h. = 66,-Kč, 12-18 h. = 105,- Kč, a 18 a víc 160,- Kč.(Dělám to podle směrnice?)Vím, že se to krátí o %, ale nevím jak, mám 2 různé tabulky :? .Zeptala jsem se 2 lidí a každý mi to říká jinak, tak už jsem z toho zmatená |:-(| Moc prosím, poradíte mi někdo ???? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
ANDKA
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. úno 2012 12:02:33

Re: Škola v přírodě

Příspěvekod Dahab » stř 26. čer 2013 8:58:46

Zdravím, u nás to máme tak, že ze školy v přírodě mi kantorky donesou dvě faktury. Jednu na žáky a druhou na pedagogický dozor. Fakturu na ped. dozor zaúčtuji do nákladů na 518 - služby spojené s organizací školy v přírodě. Na cestovní příkaz vyplácím pouze krácené stravné, protože měli po dobu pobytu uhrazenou stravu, která měla charakter snídaně, oběda i večeře. Většinou je to tak, že v pondělí mají oběd a večeři, úterý až čtvrtek vše /S,O,V/ a v pátek jen snídani. Takže krátíte stravu podle toho na kolik měli nárok. V pondělí to většinou vychází, že byli s dětmi 16 hodin /od 8 hodin do rána do půlnoci/ a dostali dvě jídla, takže by měli nárok podle naši směrnice o cestovních náhradách na 100,- Kč, ale protože dostali 2 jídla, tak se stravné krátí o 70%, takže dostanou 30 korun. No a tak pokračuji až do pátku.
No letos jsem narazila na jednu věc. Školy v příprodě organizujeme celkem 4. Jeden poskytovatel /asi od radosti, že měl kšeft :mosking: / dal fa pro dospělé jen za 2 osoby, přitom opravdu na škole v přírodě byli 4 učitelé. Tak já jsem krácené stravné dala opravdu jen 2 kantorkám a ty zbývající dvě se cítí poškozené /pozor - jedná o částku 167,- Kč/. Co myslíte, mám pravdu já, když jim říkám, že jim nemůžu krácené stravné vyplatit, protože nemám na základě čeho? :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Škola v přírodě

Příspěvekod KateřinaK » stř 26. čer 2013 11:09:05

"Poškozené" kantorky určitě mají vyplněný cesťák, tj. prokazatelně na pracovní cestě byly, i když "zadarmo". Teoreticky když nejsou ve faktuře ani v jiném dokladu uvedené, tak by mohly nejspíš dostat plné stravné. Ale nemohly by do cesťáku napsat "strava byla poskytnuta bezplatně" a pak by dostaly všechny stejně?
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Škola v přírodě

Příspěvekod ANDKA » stř 26. čer 2013 11:54:08

Moc Vám děkuji za odpověď :) a mám ještě jeden dotaz ke stravnému.
Taky mám paní ředitelku zadarmo (jako dozor), myslíte, že jí mám vyplatit celé stravné ???
Děkuji a přeji pěkný den a krásné prázdniny ;)
ANDKA
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. úno 2012 12:02:33

Re: Škola v přírodě

Příspěvekod georga » stř 26. čer 2013 12:15:00

Dobrý den,
rozhodně bych proplatila zkrácené stravné, vždyť jim bylo poskytnuto jídlo zdarma, i když ho škola neplatila.
georga
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 02. čer 2011 13:31:40

Re: Škola v přírodě

Příspěvekod Dahab » stř 26. čer 2013 21:01:11

Taky moc děkuji. Pro klid to udělám tedy tak, že do zprávy z pracovní cesty nechám napsat, že strava byla zdarma a vyplatím krácené stravné. A budou mít všechny stejně a bude klid :bye: .
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků