úhrada stravného na fa a cestovním příkazu

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

úhrada stravného na fa a cestovním příkazu

Příspěvekod eva.pro » úte 01. zář 2009 7:58:51

Jsme PO, náš zaměstnanec byl vyslán na praktický kurz a přišla fa, která zní: ubytování ve dnech..1750,- Kč, stravování ve dnech.. 1150,- Kč, Celkem 2900,- Kč.Musíme uhradit celoufakturu za zaměstnance včetně stravného (náš denní limit je 144,- Kč) a ještě mu na cestovní příkaz proplatit krácené stravné nebo musí on nám uhradit částku 1150,- Kč a my mu na cestovním příkazu proplatíme celé nekrácené stravné? Děkuji za každý názor. Teď jsem se do toho všeho tak hezky zamotala, že čekám na rady ostatních. |:-(|
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: úhrada stravného na fa a cestovním příkazu

Příspěvekod eva.pro » úte 01. zář 2009 8:48:39

Ještě jsem zapomněla dodat, že na školení byl 5 dní.
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: úhrada stravného na fa a cestovním příkazu

Příspěvekod olga nemcova » úte 01. zář 2009 12:51:05

Já se domnívám, že pokud byla faktura za stravu účtována fakturou na adresu Vaší příspěvkové organizace, tak by jste ji měli uhradit. Zároveň můžete v případě, že byla poskytnuta zaměstnaci strava(charakter snídaně,oběda,večeře) aniž by na ni přispíval(§163odst.2 ZP) krátit stravné dle výše uvedeného §163. Krácení musí být sjednáno buď dopředu, nebo my máme krácení zakotveno ve směrnici a týká se všech prac. cest. Pokud nesjednáte toto kráceni musíte hradit plné stravné viz. § 162 odst. 3 ZP.
Může se stát, že zaměstnanci při krácení budete ještě doplácet, př. 1 den prac. cesty trval déle než 18 hod, poskytnut pro zam. bezpl. 3 jídla-snídaně,oběd a večeře, stanoveno krácenív nejvyšším možném %(viz. §163 odst. 2 c) 25%-tzn. 144-3x25%tj., 144-108=36,--Tzn. že ještě doplatíte 36,--.

Tak to dělám já, jště to řeším daňově uznatelné a neuznatelné, ale nevím zda je to správně, to bych musela u Vás znát konkrétnější údaje o prac. cestě. Takto jsem to chápala ze školení ing. Janouška, ale co člověk to názor. Tak já to řeším, že to dělám podle nejlepšího vědomí a svědomíé a až přijde kontrola, tak si to musím obhájit, říkám si,že pokud to bude chybně, ať řeknou jak je to správně a my to tak budeme dělat. jsem kolikrát bezradná, podniktelské subjekty to mají většinou jednoznačné.
Ozvěte se ostatní, jak to řešíte u Vás ať se poučíme a přehodnotíme když tak své názory.
olga nemcova
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát 06. bře 2009 8:42:35

Re: úhrada stravného na fa a cestovním příkazu

Příspěvekod refi » úte 01. zář 2009 21:49:47

pokud hradíme fakturou stravné na celý den (snídaně+oběd+večeře), platíme do cesťáku krácené stravné, tedy to, co má být určeno jakoby na pitný režim mimo hlavní jídla placená fakturou.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků