Zahraniční cesta poprvé

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Zahraniční cesta poprvé

Příspěvekod AndreaN » úte 11. čer 2013 7:17:26

Milé radilky, poprvé v životě se zabývám zahraniční pracovní cestou - z peněz EU - jazykový kurz paní učitelky ve Vídni. Začínám teprve sbírat informace a hned jsem narazila:
a) podle kurzu kterého dne bude cesťák počítán - den nástupu na pracovní cestu?
b) je nutno zřizovat valutovou pokladnu (mezi námi děvčaty - zahraniční cesta bude poprvé a zřejmě i naposledy) nebo může vše proběhnout v českých korunách, samozřejmě s řádným převodem (viz otázka a) )
c) záloha se musí nebo nemusí vyplácet?

Děkuji moc. Připadám si jako úplný "dežo bangladežo", ale můj strach pramení spíše z toho, že se jedná o evropské peníze :cry:
AndreaN
 
Příspěvky: 208
Registrován: pon 12. dub 2010 11:45:19

Re: Zahraniční cesta poprvé

Příspěvekod Katus » úte 11. čer 2013 8:04:12

Dobrý den, pokusím se odpovědět:
1. Kurz se použije ze dne nástupu na pracovní cestu, příp. pokud byla vyplacena záloha, tak ze dne vyplacení zálohy.
2. lze vše mít v korunách, takže se vyhnete valutové pokladně (vypočtete jen cesťák a přepočtete ho příslušným kurzem), ale nejsem si jistá, jestli to platí i když vyplatíte zálohu, tam je nějaký fígl
3. záloha se nemusí vyplácet. Na druhou stranu, když mají zajištěn jazykový kurz, určitě mají zajištěno i ubytování a stravování, takže si myslím, že není nutné zálohu vyplácet, té jsem se vždy raději vyhla ;) . Takže zvažte. :bye:
Katus
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon 15. úno 2010 13:22:23

Re: Zahraniční cesta poprvé

Příspěvekod AndreaN » úte 11. čer 2013 10:35:45

Milá Katus, díky za odpověď. Co jsem zatím zjistila, se shoduje s Vaší zkušeností. Zálohu - pokud to jde - raději nevyplácet. Jazykový kurz bude fakturován organizující firmou a už jsme se dohodli, že tam nafakturují "co se bude dát". Předběžně jsem se domluvila i s paní učitelkou, že bude vyúčtování až po pracovní cestě, naštěstí souhlasila. Díky, mějte se moc hezky.
AndreaN
 
Příspěvky: 208
Registrován: pon 12. dub 2010 11:45:19

Re: Zahraniční cesta poprvé

Příspěvekod katy » čtv 13. čer 2013 14:59:07

Dobrý den, prosím o radu.
Učitel jede se studenty do Anglie na zájezd, tzn. že projíždí více státy. Potřebovala bych vědět, zda musím tyto státy zohlednit ve vyúčtování stravného.
Nevím jestli musím zaznamenat přejezdy všech hranic, nebo jen hranice ČR, čímž odliším zahraniční a tuzemskou cestu.
Jde o to, že základní sazby stravného se v jednotlivých zemích se liší, tak aby nebyl nějaký problém.
Děkuji za odpověď.
katy
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 13. čer 2013 13:23:24

Re: Zahraniční cesta poprvé

Příspěvekod halča » pát 14. čer 2013 6:23:47

Kolegyně dává každému, kdo jede takto na zahraniční cestu, formulář, kde vypíše přechody hranic jednotlivých států. Délku pobytu v každé zemi potom zohlední při vyúčtování pracovní cesty.
:bye: H.
halča
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 03. bře 2009 8:26:04

Re: Zahraniční cesta poprvé

Příspěvekod halča » pát 14. čer 2013 6:24:09

halča píše:Kolegyně dává každému, kdo jede takto na zahraniční cestu, formulář, kde vypíše dobu přechodu hranic jednotlivých států. Délku pobytu v každé zemi potom zohlední při vyúčtování pracovní cesty.
:bye: H.
halča
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 03. bře 2009 8:26:04


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků