Nejasnosti při vyplacení cesťáku.

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Nejasnosti při vyplacení cesťáku.

Příspěvekod Petrpan » pon 15. dub 2013 20:04:15

Dobrý den,prosím o radu ve věci onoho ošemetného cesťáku.Jsem zaměstnanec a byl jsem dne (31.3.2013 v 6:00hod). vyslán na pracovní cestu do Finska.Na cestě jsem byl (24hod),kdy jsem jel firemním autem v kombinaci s trajektem,zaměstnavatel mi dal na cestu zálohu a platební kartu na tankování.Stravné jsem dostal dle sazby 45euro/den.Co se týče stravného je snad vše v pořádku,vrátil jsem se (7.4.2013 ve 24:00h) za tuto dobu jsem obdržel 360euro.Ale zajímá mě,jakým způsobem se může nechat zaplatit,čas strávený na cestě,když jsem jel i přes soboty,neděle a velikonoční pondělí.To mi náleží za tyto dny strávené za volantem a na trajektu jen stravné?Účetní mi to takhle podala s tím,že budu mít zaplaceno jen odpracovaný čas,což je několik desítek hodin za 4 dny práce a čas strávený o víkendu a ve svátek mam jen to stravné.Je to takhle v pořádku?
Palivo,ubytování a veškeré ostatní výdaje spojené s cestou jsem hradil,ze zálohy a firemní platební karty,které jsem do halíře doložil účty.Budu rád,za každou informaci,která mi do mého případu vnese světlo.
Děkuji s pozdravem Petr frenky.seda@seznam.cz tel. :774567697 :bye:
Petrpan
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 15. dub 2013 19:41:43

Re: Nejasnosti při vyplacení cesťáku.

Příspěvekod hanna » úte 16. dub 2013 11:01:14

Můj názor je ten, že pokud jste si cestu odřídil autem sám a máte v pracovní smlouvě napsáno kromě své funkčí náplně i případné řízení motorového vozidla na PC, tak by tento čas za volantem měl být posuzován jako výkon práce, tzn. ve všední den mimo vaši stanovenou prac. dobu jako přesčas a v sobotu, v neděli a ve svátek rovněž přesčas + příplatky za so-ne a svátek. Jinak v každém dni so,ne,sv, pokud jste určitý počet hodin strávil prací, kterou máte ve své funkční náplni, tak by vám tyto hodiny měly být rovněž proplaceny jako přesčas + příplatky. Pokud jste ve dnech so,ne,sv, strávených na PC nepracoval, nemáte nárok na žádnou odměnu za práci. Máte nárok na stravné za každý kalendářní den strávený na ZPC podle zákoníku práce a vaší směrnice.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků