zase cesťáky...

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

zase cesťáky...

Příspěvekod Deny » úte 05. bře 2013 13:17:55

Hezký den milé kolegyně,
opět něco k řešení...od 25. 2. - 1. 3. byli naše sedmé třídy ZŠ na lyžařském pobytu. S nimi jeli
4 učitelé. Na každých 10 žáků učitel měl vše zdarma (kupovali si pouze permanentky na vlek).
Čili 3 učitelé mi přinesli jako doklad k cesťáku potvrzení o nákupu permanentky, budu krátit
stravné. Čtvrtá učitelka si vše hradila sama. Přinesla fakturu se zněním...fakturuji
ubytování a stravování v Kč 1 392,-. Telefonicky jsem požadovala po provozovateli chaty, kde
lyžařský pobyt trávili, oddělený doklad, kde bude fakturováno ubytování a stravování zvlášť.
V tom případě bych proplácela ubytování, stravování bych proplatila ve výši, kterou máme
uvedenu ve směrnici školy. ( tedy doufám, že bych to tak udělala správně, ještě s krácením
stravného zkušenosti nemám). Byla jsem odmítnuta s tím, že v žádném případě to nelze udělat,
protože to je balíček, se kterým se nedá nic dělat, pokud by to provozovatel udělal, musel by
zvýšit DPH a p. učitelka ještě něco doplatit. Máme si poradit.
Tak si dovoluji radit s vámi, jak to řešit.
Moc děkuji za odpovědi. (naše škola má jarní prázdniny, venku je krásně a já blbnu s tímhle..)
Hezký den - Deny :bye:
Deny
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 04. bře 2009 8:37:05

Re: zase cesťáky...

Příspěvekod kratochvíle » úte 05. bře 2013 15:45:10

Dobrý den, nevím, jestli dobře rozumím, ale podle mě nepotřebujete oddělené vyfakturování, naopak se Vám hodí, že je pobyt se stravou (mělo by být výslovně uvedeno, např.s plnou penzí) nebo to uvedou učitelé na cesťáku "poskytnuto bezplatné stravování". Krátíte stravné tak, že jim ponecháte pouze 25% z celodenního stravného (ve dny, kdy tam byli více než 18 hodin)
kratochvíle
 
Příspěvky: 154
Registrován: pon 22. úno 2010 23:38:31

Re: zase cesťáky...

Příspěvekod kratochvíle » úte 05. bře 2013 15:49:07

Aha, tak mi došlo, že vy myslíte tu jednu učitelku. No ale tam zas vlastně neplatíte cesťák, když si přinesla svoji fakturu, takže se na to nevztahuje vaše směrnice o cestovném. Jen mi přijde divné, že učitel fakturuje svoji služební cestu. To si myslím, že nejde - buď je externě a fakturuje a nemá cesŤák, nebo je zaměstnanec a má normálně ces'ták.
kratochvíle
 
Příspěvky: 154
Registrován: pon 22. úno 2010 23:38:31

Re: zase cesťáky...

Příspěvekod refi » úte 05. bře 2013 22:48:24

jestli tomu dobře rozumím, potřebujete rozklíčovat, kolik zaplatit zaměstnanci za ubytování? on už na místě fakturu zaplatil ze svého, ano? pokud je to tak, potom bych asi zjistila obvyklou cenu ubytování u tohoto provozovatele, když se s ním nedá jinak domluvit. a tuto cenu bych použila, jako přílohu k faktuře bych dala právě tuto informaci vytištěnou třeba z ceníku provozovatele na jeho stránkách.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: zase cesťáky...

Příspěvekod Deny » stř 06. bře 2013 8:42:11

Ano, fakturu si platila na místě, moc děkuji za odpovědi.
Hezký den, Deny
Deny
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 04. bře 2009 8:37:05

Re: zase cesťáky...

Příspěvekod noovicka » pon 11. bře 2013 12:08:09

Prosím také poradit k lyžáku:
Učitelům stravu a ubytování na LVVZ zaplatila škola fakturou, platili si pouze vleky a dopravu. Ale teď mám dilema, co se týká stravného, jelikož v § 176 je uvedeno, že zaměstnanci stravné nepřísluší, pokud mu během prac. cesty , která trvá:
a) 5 - 12 hod byla poskytnuta 2 bezplatná jídla
b) 12 - 18 hod byla poskytnuta 3 bezplatná jídla
Takže nevím, když tam byli 5 dní, začínali obědem a končili také oběděm, jak mám brát celé dny, kdy tam byli tedy 24 hodin, zda jim stravné přísluší či nepřísluší.
Nějak jsem se do toho zamotala. Prosím poradíte mi, předem moc moc děkuji.
noovicka
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 14. dub 2011 19:49:10

Re: zase cesťáky...

Příspěvekod laracroftik » čtv 14. bře 2013 14:55:39

V cesťáku musí rozepsat, v kolik vyjeli, tzn. pokud vyjeli v devět ráno, ve dvanáct byli na místě, měli oběd a večeři, počítáte cestu od 8 do 24 hod, tzn. 16 hod., spadají do 12 až 18 hod, a byla jim poskytnuty dvě bezplatná jídla, mají nárok na stravné, za každé jídlo krátíte stravné o 35 % stravného! pokud máte stravné 100,- vypočítáte tak, že jim pokrátíte o 70 %, bude jim náležet 30 Kč. Ten stejný postup poslední den. Zbytek budou mít 3 jídla denně, ale cesta bude od 0 do 24 hod, za každé jídlo budete krátit o 25 %, tzn. pokrátíte o 3*25 %, vyplatíte 25 Kč. Tedy tak to dělám já, zrovna v případě hor teď aktuálně, nebo v době výletů. Přeji hodně zdaru, třeba někdo přidá své zkušenosti :)
laracroftik
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 05. led 2012 0:10:26

Re: zase cesťáky...

Příspěvekod kratochvíle » úte 09. dub 2013 11:33:36

Celodenní stravné je 157, z toho se sebere 3*25%, takže zbyde 39,25 Kč. Celý cesťák zaokrouhluji na celé koruny nahoru.
kratochvíle
 
Příspěvky: 154
Registrován: pon 22. úno 2010 23:38:31

Re: zase cesťáky...

Příspěvekod MMM » úte 09. dub 2013 21:03:33

Posílám vám vzor, kde je uvedeno v tabulce krácení. To si dejte do směrnice a máte vystaráno.
Ale pozor, jsou tam hodnoty Kč staré, musíte si tam dosadit platné.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MMM
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob 16. dub 2011 17:52:21

Re: zase cesťáky...

Příspěvekod pedro » čtv 30. kvě 2013 9:49:07

Dobrý den milé radilky, bylo mi sděleno panem ředitelem (přijel z nějaké porady ředitelů) , že před každou !!! služební cestou bude muset být sepsána dohoda o vyslání zaměstnance na pracovní cestu. Že už nestačí kolonka na cesťáku, kde zaměstnanec s pracovní cestou souhlasí. Máte někdo bližší informace? To budeme vypisovat 2 papíry ? Už vidím ty kyselé obličeje našich učitelů .... Hledala jsem nějaké bližší informace, ale nic. Děkuji
pedro
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 01. črc 2009 9:24:30

Re: zase cesťáky...

Příspěvekod witty » čtv 30. kvě 2013 10:16:14

Nechci předjímat, ale nebude to zas nějaká kachna? Víte jak umí neznalý člověk překroutit informace...
(my máme sjednánu možnost vysílat zaměstnance na služební cestu již v pracovní smlouvě)
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: zase cesťáky...

Příspěvekod hanna » čtv 30. kvě 2013 14:44:32

Také máme sjednánu možnost vysílání na PC v prac. smlouvě.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: zase cesťáky...

Příspěvekod MMM » čtv 30. kvě 2013 17:54:51

Źádná novela zákona ani vyhlášky na toto nevyšla, ale už dávno platí, že nemůžu vyslat na pracovní cestu maminku, starající se o dítě, o nemocného rodiče apod., pokud s tím dotyčný pracovník nesouhlasí. To je většinou napsané v pracovní smlouvě nebo v nějakém dodatku pracovní smlouvy.

Až to bude schválené, tak určitě bude stačit jednoduchý text, kterým pracovník souhlasí s vysláním na pracovní cestu.

Žádný právní předpis neukládá zaměstnavateli povinnost stanovovat podmínky konání pracovních cest zaměstnanci na nějakém tiskopise. Stejně tak pro vyúčtování cestovních náhrad není předepsáno používání tiskopisu. Tady záleží na zaměstnavateli, co určí ve vnitřním předpise. Z hlediska praxe, se doporučuje stanovit ve vnitřním předpise jednotný vzor cestovního příkazu k vyúčtování pracovní cesty. Můžete také využít „Cestovní příkaz“ vydaný SEVTem, který si můžeme zakoupit na adrese (http://www.sevt.cz/obchod/tiskopisy-a-f ... nalistika/).
Před vysláním na pracovní cestu vám zaměstnavatel schválí pracovní cestu, zároveň by vám měl určit dopravní prostředek a místo nástupu na pracovní cestu.
Po skončení pracovní cesty předložíte zaměstnavateli do deseti dnů vyplněný cestovní příkaz. Pokud bude cestovní příkaz obsahovat chyby, měl by vám být vrácen a vámi ihned opraven. Bohužel praxe je v některých případech jiná (chyby opravuje a doplňuje účetní).

:) Takže děvčata, nestahujte kalhoty, když brod je ještě daleko.
MMM
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob 16. dub 2011 17:52:21

Re: zase cesťáky...

Příspěvekod kapa » pon 03. čer 2013 14:30:20

Dobrý den,
jednou už to tady padlo, ale myslím, že tomu nikdo nevěnoval pozornost. Týká se to krácení stravného.
Nově od roku 2013 podle §176 odst.4 zákoníku práce stravné zaměstnanci nepřísluší, pokud mu během pracovní cesty, která trvá
a) 5-12 hodiny byla poskytnuta 2 bezplatná jídla
b)12-18 hodin byla poskytnuta 3 bezplatná jídla.

Je to tak, nebo se to vztahuje k něčemu jinému ??
Za odpověď děkuji :)
kapa
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 11. kvě 2011 8:36:21
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: zase cesťáky...

Příspěvekod Peťula » pon 03. čer 2013 14:59:42

Není to nově od roku 2013 - viz příloha
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Další

Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků