Podpisy na CP

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Podpisy na CP

Příspěvekod petr87 » pon 25. úno 2013 13:21:45

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, může CP podepisovat i někdo jiný něž ředitel příspěvkové organizace? Lze to upravit vnitřní směrnicí? A jak je to s podpisem na CP u vyúčtování pracovní cesty - je tam napsáno podpis odpovědného pracovníka...tzn. může to podepsat pokladník, který provádí vyúčtování CP? A to samé se týká položky podpis pracovníka, který upravil vyúčtování - jsem to já jako pokladník, nebo kdo?
Díky
petr87
 
Příspěvky: 95
Registrován: pon 10. zář 2012 21:38:02

Re: Podpisy na CP

Příspěvekod refi » pon 25. úno 2013 14:01:49

cp je cestovní příkaz, tzn. že příkaz k pracovní cestě může dát pouze ředitel, případně jeho statutární zástupce (pokud není ředitel přítomen). ředitel by měl být totiž zároveň i příkazce operace ve vnitřním kontrolním systému, tzn. že odsouhlasuje předem výdaje plánované na pracovní cestě.
po návratu - podpis odpovědného pracovníka - u nás opět ředitel
podpis účtovatele - samotný zaměstnanec předkládající výdaje na pracovní cestě
podpis pracovníka, který upravil vyúčtování - účetní, pokladní, podle toho, kdo to u vás dělá
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Podpisy na CP

Příspěvekod kokoska » pon 11. bře 2013 12:32:02

Zdravím,
k CP by vnitřní předpis měl rozhodně být. Je to oblast, která jej vyžaduje - zejména kvůli výši cestovních náhrad a jejich dokládání, procento krácení v případě poskytnutí stravy zdarma, zálohám na cestovné, používání cizí měny, platebním kartám, termínům vyúčtování, zprávám ze služebních cest, používání soukromých vozidel atd. Je toho hodně.
Osoba, která zkontrolovala/upravila účtování bývá pokladník, případně hlavní účetní.
Příkaz k pracovní cestě může dát statutár nebo ten, kdo je k tomu zmocněn (např. vedoucí oddělení - dle vnitřního předpisu). Odpovědná osoba bude nejspíš ten samý pracovník. Účetní ani pokladní to být nesmí (kvůli zákonu o finanční kontrole).
kokoska
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 07. zář 2010 10:47:30


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků