cesovní příkaz - vlastní auto, krácení stravného

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

cesovní příkaz - vlastní auto, krácení stravného

Příspěvekod LenkaA » sob 24. lis 2012 12:36:42

Dobrý den, mám prosím dotaz k cestovnímu příkazu. Jedná se mi o školení kam se nechala zaměstnankyně odvézt svým vlastním autem, jelikož je tam špatná dostupnost HD. Cestu proplatit nechce, musím ji uhradit náklady jako by jela MHD? Jak postupovat u krácení stravného, pokud jeden den školení trval 16,5 hodin a byl bezplatně poskytnut oběd a večere. Druhý den 14 hodin a bezplatně poskytnuta snídaně.
Děkuji za radu.
Lenka A.
LenkaA
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 17. zář 2012 13:16:28

Re: cesovní příkaz - vlastní auto, krácení stravného

Příspěvekod lucinda33 » pon 26. lis 2012 15:26:00

Pokud jela vlastním autem na žádost zaměstnavatele (toto bylo již určeno v cestovním příkazu) má nárok na náhrady jízdních výdajů + za spotřebované PHM. Pokud si podala žádost u zaměstnavatele, zda může použít vlastní vozidlo a toto jí bylo schváleno, proplatí se jí ve výši jízdného jako by jela autobusem či vlakem. Pokud použila vlastní vozidlo bez vědomí zaměstnavatele, nemá nárok na žádné náhrady jízdného.

Stravné krátíte první den o 35% za každé poskytnuté jídlo - tj. o 70%. Druhý den krátíte o 35%. (Oba pracovní dny je nad 12 hodin, tj. krátí se o 35% za každé poskytnuté jídlo mající charakter snídaně, oběda nebo večeře).
lucinda33
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 10. srp 2011 12:30:03

Re: cesovní příkaz - vlastní auto, krácení stravného

Příspěvekod LenkaA » čtv 20. pro 2012 12:28:40

Dobrý den, mám prosím ještě dotaz ke krácení stravnému, pokud má zaměstnanec účet na kterém má ubytování a zvlášt snídani za 60,-, kterou si hradil (pracovní cesta trvala 14h.). Zaplatil mu snídaní 60,-? Jak to bude se stravným :?:
Děkuji Lenka A.
LenkaA
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 17. zář 2012 13:16:28

Re: cesovní příkaz - vlastní auto, krácení stravného

Příspěvekod refi » čtv 20. pro 2012 20:44:51

z účtu proplatíte pouze ubytování, cenu snídaně neberete v úvahu a vyplatíte stravné dle zákoníku práce a délky pracovní cesty.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků