KRÁCENÍ STRAVNÉHO PŘI FINANČNÍ SPOLUÚČASTI ZAMĚSTNANCE

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

KRÁCENÍ STRAVNÉHO PŘI FINANČNÍ SPOLUÚČASTI ZAMĚSTNANCE

Příspěvekod pitrs » úte 18. zář 2012 14:45:17

zdravím vás,

dokáže někdo poradit, jak je to s krácením stravného při zahraniční služební cestě, na kterou byl zaměstnanec vyslán s tím, že cena "zájezdu" je 30 tis. Kč, z čehož zaměstnavatel hradí 1/2 a zaměstanec 1/2? V rámci ceny zájezdu byla polopenze.

Usnesli jsme se, že se v tomto případě nedá nijak určit, zda je stravné poskytnuto BEZPLATNĚ, nebo se zaměstnanec na jeho úhradě jaksi podílí. To by popíralo § 170 odst. 5 zákoníku práce, takže se stravné krátit nebude.

Nemáte někdo zkušenost? Díky moc za případné rady.

pitrs
Uživatelský avatar
pitrs
 
Příspěvky: 74
Registrován: stř 04. bře 2009 10:09:32

Re: KRÁCENÍ STRAVNÉHO PŘI FINANČNÍ SPOLUÚČASTI ZAMĚSTNANCE

Příspěvekod refi » úte 18. zář 2012 19:07:21

no je to teda hodně neobvyklé, nějak mi nejde dohromady kombinace zahraniční služební cesta versus zájezd. mám to chápat tak, že zaměstnavatel tuto cestu schválil pod podmínkou, že se se zaměstnancem podělí o náklady?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3364
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: KRÁCENÍ STRAVNÉHO PŘI FINANČNÍ SPOLUÚČASTI ZAMĚSTNANCE

Příspěvekod pitrs » pon 24. zář 2012 7:06:26

Ano tak to je, jedná se o "vzdělávací akci" - já bych řekla zájezd, pořádaný KÚ, poměrně drahý sám o sobě plus nám k tomu přibydou ty cestovní náhrady. Zaměstnanec moooc toužil jet, tak se dohodl se zaměstnavatelem, že si půlku ceny uhradí. A teď co s těma dietama.... ty mu naše vrchnost slíbila v plné výši...
Uživatelský avatar
pitrs
 
Příspěvky: 74
Registrován: stř 04. bře 2009 10:09:32

Re: KRÁCENÍ STRAVNÉHO PŘI FINANČNÍ SPOLUÚČASTI ZAMĚSTNANCE

Příspěvekod refi » pon 24. zář 2012 10:08:32

pokud bude mít vypsaný cestovní příkaz, což asi bude, tak stravné proplatit musíte. ale nemusí uplatnit třeba výdaje za ubytování nebo cestu, aby se vám náklady co nejvíce snížily.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3364
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků