Jízdné - režijka?

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Jízdné - režijka?

Příspěvekod Jitule11 » pon 25. čer 2012 12:04:16

Prosím o radu, 2učitelky vyrazily na výlet s dětma do Prahy. Jedna má jízdenku, druhá měla vlastní režijku. Má ta s režijkou nárok na nějaké jízdné nebo ne?
Jitule11
 
Příspěvky: 146
Registrován: úte 15. pro 2009 9:51:55

Re: Jízdné - režijka?

Příspěvekod saba » pon 25. čer 2012 12:18:17

Režijní jízdenka je její soukromá záležitost. Ale pokud ji při cestě uplatnila a nezakoupila si řádnou jízdenku, na jízdné nárok nemá.
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58

Re: Jízdné - režijka?

Příspěvekod refi » pon 25. čer 2012 13:55:13

no já nevím nevím. režijka není úplně zdarma a tím pádem pracovnice použila část svých soukromých výdajů pro služební účely. když má někdo soukromou měsíční jízdenku (na MHD), tak mu taky proplácíme jízdné na školení atd. a to bez doložení jízdenky. zkuste se k tomu ještě někdo vyjádřit, já se s režijkou totiž v práci nesetkávám.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Jízdné - režijka?

Příspěvekod saba » stř 27. čer 2012 23:39:24

Jitule11 píše:Prosím o radu, 2učitelky vyrazily na výlet s dětma do Prahy. Jedna má jízdenku, druhá měla vlastní režijku. Má ta s režijkou nárok na nějaké jízdné nebo ne?


Nikdo další se k tématu nevyjádřil. Moje odpověď nebyla jen vlastní názor, tohle bylo řečeno na nějakém semináři. U nás máme zaměstnance s režijní jízdenkou, nikdy si nic nenárokovali, jen stravné. Znovu jsem situaci konzultovala i s nimi. Abych měla obraz jak taková jízdenka funguje. Jedná se o kartu - něco jako je kredit do telefonu. Za kartu se platí (to podle výběru co chce uplatňovat ve slevě). Při cestě jako takové už nic neplatí, nevznikne zaměstnanci žádný výdaj. Vím, že v ZP v § 159 je o náhradách za MHD

2) Při poskytnutí náhrady jízdních výdajů za použití místní hromadné dopravy při pracovních cestách v obci, ve které má zaměstnanec sjednáno místo výkonu práce, zaměstnavatel poskytne tuto náhradu ve výši odpovídající ceně jízdného platné v době konání pracovní cesty, aniž by zaměstnanec musel jízdní výdaje prokazovat. Náhrada jízdních výdajů zaměstnanci nepřísluší, pokud zaměstnavatel zajistí zaměstnanci použití místní hromadné dopravy způsobem, na který zaměstnanec finančně nepřispívá.

Zákon ovšem nehovoří o režijních jízdenkách nebo o slevách ( i na kartu "Z" musí zaměstnanec mít průkazku, za kterou platí). Ráda bych měla jasno, čekám na připomínky.
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron