Proplacení hromadné dopravy při použití vlastního automobilu

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Proplacení hromadné dopravy při použití vlastního automobilu

Příspěvekod Ludmila » pon 02. dub 2012 10:19:03

Vím, že se to tady již řešilo asi před 2 lety. Jen chci zjistit - ředitelka školy vyšle učitele na školení. Jako určený dopravní prostředek napíše na CP autobus, vlak. Učitel ale použije své osobní auto a následně je mu vyplaceno cestovné ve výši náhrad hromadné dopravy. Je to tak správně. V pátek nám totiž přišel časopis "Školství", kde je stejný dotaz a odpověď, že nelze. Zaměstnanec bez vědomí zaměstnavatele změnil způsob dopravy, a proto mu nenáleží žádná náhrada jízdního výdaje.
Já takové cesťáky kantorům proplácím, inspekci jsme měli v roce 2009 a cesťáky kontrolovaly bez připomínek. Je pravda, že učitel nemusí na školní odcestovat hned ráno, ale třeba si 2 - 3 hodiny odučí. Kdyby jel autobusem, neodučí nic. Jak to děláte vy? A máte nějak ošetřeno ve vnitřní směrnici?
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53

Re: Proplacení hromadné dopravy při použití vlastního automobilu

Příspěvekod KateřinaK » pon 02. dub 2012 10:37:51

Domnívám se, že by na CP mělo být napsáno předem "určen autobus, povoleno použití auta". Tím je dáno, že je to s vědomím zaměstnavatele.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Proplacení hromadné dopravy při použití vlastního automobilu

Příspěvekod Ludmila » pon 02. dub 2012 11:28:13

A musí mít v tom případě pracovník havarijní pojištění a škola zaplacenou silniční daň?
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53

Re: Proplacení hromadné dopravy při použití vlastního automobilu

Příspěvekod KateřinaK » pon 02. dub 2012 12:11:11

Náhodou zrovna čtu článek Ing. Janouška, kde píše "lze doporučit, aby zaměstnavatel dal souhlas k použití vozidla pouze v případě, že vůz má platnou technickou prohlídku a zákonné pojištění.....havarijní pojištění není v žádném právním předpisu stanoveno jako podmínka, je to na rozhodnutí zaměstnavatele. "(jen pozor na důsledky v případě havárie) Čili jak rozhodne zaměstnavatel, tak to bude.
Se silniční daní si nejsem jistá, ale neplatí se pouze v případě, že cesta se uskuteční v souvislosti s hospodářskou činností? Pokud je to školení pro učitelskou práci, tak by se neplatila.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Proplacení hromadné dopravy při použití vlastního automobilu

Příspěvekod AndreaN » pon 02. dub 2012 12:41:54

Přidávám se ke KateřiněK. Souhlasím. Také jsem řešila, jak je to se silniční daní. Zavolala jsem si na FÚ, tam mi bylo řečeno, že pracovní cesta by se musela týkat VHČ. Abych se přiznala, spíše jsem poprosila svoji kamarádku, která na FÚ pracuje na jiném oddělení, aby se pozeptala, člověk na sebe nechce zbytečně na takových úřadech upozorňovat. :mosking:
Náš pan ředitel cestu autem povolí jen sobě, paní zástupkyni a panu školníkovi - lidem, kteří mají i splněny každoroční referentské zkoušky. Pokud jede učitel autem, tak bez povolení ředitelem. Určený dopravní prostředek bývá - A, O, R.
AndreaN
 
Příspěvky: 208
Registrován: pon 12. dub 2010 11:45:19

Re: Proplacení hromadné dopravy při použití vlastního automobilu

Příspěvekod Ludmila » pon 02. dub 2012 13:51:02

A proplácíte v tomto případě školníkovi nebo řediteli náhrady ve výši nákladů HD?
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53

Re: Proplacení hromadné dopravy při použití vlastního automobilu

Příspěvekod AndreaN » úte 03. dub 2012 11:23:12

Proplácíme použití automobilu, ale jen těmto třem lidem. Omlouvám se, to jsem nenapsala. Takže sazbu základní náhrady 3,70 Kč + pohonné hmoty - podle techničáků a ceny za PHM.
AndreaN
 
Příspěvky: 208
Registrován: pon 12. dub 2010 11:45:19

Re: Proplacení hromadné dopravy při použití vlastního automobilu

Příspěvekod macek1 » úte 03. dub 2012 15:01:17

Já mám ve směrnici, že musí používat hromadnou dopravu (autobus, vlak). V případě, že použijí vlastní automobil, tak pouze na svojí odpovědnost. Proplácí se jim cena hromadné dopravy. Města, která se jezdí nejčastěji mám ve směrnici přímo určena i s cenami. Kontrola nic nenamítala. :whistle:
macek1
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 23. bře 2010 15:48:53

Re: Proplacení hromadné dopravy při použití vlastního automobilu

Příspěvekod eva.pro » čtv 10. kvě 2012 7:16:11

Jenom mám dotaz - jede-li na pracovní cestu svým autem, ale v ceně jízdného v hromadné dopravě (ČD). proplatím cenu dle ČD, ale jedou-li 2 pracovníci tímto autem společně, proplácí se jízdné jenom jednomu (řidiči). Je to tak? Díky. :)
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: Proplacení hromadné dopravy při použití vlastního automobilu

Příspěvekod eva.pro » čtv 10. kvě 2012 7:39:19

Docela bych potřebovala tuto věc dost rychle odsouhlasit - případně neodsouhlasit, nemůžete se mi na to mrknout prosím? |:-(|
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: Proplacení hromadné dopravy při použití vlastního automobilu

Příspěvekod hanna » čtv 10. kvě 2012 7:58:46

Ano, evo, proplacení jízdného za tarif ČD, případně autobus, náleží jen tomu, komu je povoleno soukromé auto za tarif veřejného dopravního prostředku, protože ten druhý (spolucestující) žádné jízdné neplatí. Nemůže doložit jízdenku, protože nejel veřejným dopr.prostředkem. Podmínky PC stanovuje zaměstnavatel. Na žádost zaměstnance je mu povoleno soukr.auto za tarif, s tím, že veze ještě spolucestujícího, protože taky tomuto spolucestujícímu zaměstnavatel určuje podmínky PC, a to, že způsob dopravy je soukromé auto kolegy, kterému jej na jeho žádost povolil.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Proplacení hromadné dopravy při použití vlastního automobilu

Příspěvekod eva.pro » čtv 10. kvě 2012 8:03:10

Díky za rychlou odpověď. :)
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: Proplacení hromadné dopravy při použití vlastního automobilu

Příspěvekod nono » čtv 10. kvě 2012 12:54:14

eva.pro mohu se zeptat ?
ten co vzal své auto a svezl toho druhého dostane zaplacenu cestu vlakem
a ten co se s ním vezl mu něco přidá "ze svého " ? cestovní náhrady za vlak mu nepokryjí výdaje za jeho auto.....
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Proplacení hromadné dopravy při použití vlastního automobilu

Příspěvekod eva.pro » čtv 10. kvě 2012 12:57:59

Bohužel, oficiálně víc nedostane, ale asi se to odrazí v "odměně".
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků