ubytování,jízdné a vstupy v zahraničí

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

ubytování,jízdné a vstupy v zahraničí

Příspěvekod Leona » stř 02. lis 2011 11:50:21

Dobrý den,
měli jsme učitele vzahraničí, jeli našim autobusem s dětmi. Měli další výdaje jako poplaterk za ubytování pro učitele a jízdné místní dopravou. Děti byly ubytovány v rodinách. Je mi jasný výpočet stravného, i to že kurz pro výpočet stravného je ze dne, kdy nastoupili na služební cestu. Ale jaký kurz se použije pro ostatní výdaje učitele?
Dále dětem platili vstupy , je třeba doklad zvlášť na děti a učitele a jaký kurz se použije pro dětské vstupy? Ty měli zase učitelé zdarma.
Mám v tom zmatek, jsem původně z podnikatelské sféry, tam jsme měli např. ve fakturách kurz prvního dne v měsíci a ten platil pro celý měsíc.
Děkuji za odpověď Leona
Leona
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 01. úno 2011 12:20:58

Re: ubytování,jízdné a vstupy v zahraničí

Příspěvekod vrspa » stř 02. lis 2011 12:11:01

My používáme vždy kurz platný v den vyplacení zálohy - na všechny výdaje. :)
vrspa
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 15. úno 2010 10:03:54

Re: ubytování,jízdné a vstupy v zahraničí

Příspěvekod refi » stř 02. lis 2011 14:56:47

přesně tak, kurz ze dne vyplacení zálohy. pokud nebyla záloha poskytnuta, tak kurz k začátku cesty. tento kurz se pak používá pro všechny výdaje.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: ubytování,jízdné a vstupy v zahraničí

Příspěvekod vrspa » pát 30. bře 2012 8:52:10

Tak se tu po novém roce piplám se zahraničním cesťákem a asi se tu musím omluvit, že jsem ohledně použití kurzu při vyúčtování zahr.služebky uvedla někoho v omyl. V loni jsem si špatně vyložila znění v zákoníku práce a používala kurz ČNB v den vyplacení zálohy k vyúčtování cestovních nákladů. Teď jsem se probrala "chytrou knihou" Ing.Karla Janouška,a zjišťuji,že jsem si to loňský rok sice zjednodušila, ale špatně. Takže pro nákup a vyplacení zálohy cizí měny můžu použít kurz směnárny nebo banky (nevzniká kurzový rozdíl). Teď cituji: "Pro určení konkrétní výše příslušného kurzu k použití při účtování je rozhodujícím okamžikem OKAMŽIK USKUTEČNĚNÍ ÚČETNÍHO PŘÍPADU". A ten si jaksi musíme samy stanovit ve vnitřní směrnici, a nabízí se zde tyto: 1) den,kdy zaměstnanec ukončil pracovní cestu, 2)den,kdy zaměstnanec předložil doklady k vyúčtování, 3)den předání vyúčtování cesty přímo účtárně (nebo chcete-li pokladně). Takže z jednoho výše uvedeného dne vezmeme denní kurz ČNB, a tím proúčtujeme cestovní náhrady. Tady už kurzový rozíl vznikne, a ten je součástí cestovních náhrad zaměstnance (jako mimořádný výdaj)!!!! To jsem vyčetla v komentáři Zákoníku práce... Tak co vy na to,holky? Zkusila jsem si to, přikládám tabulku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vrspa
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 15. úno 2010 10:03:54

Re: ubytování,jízdné a vstupy v zahraničí

Příspěvekod refi » pát 30. bře 2012 10:41:23

aha, vy vyplácíte zálohu rovnou v cizí měně?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: ubytování,jízdné a vstupy v zahraničí

Příspěvekod vrspa » stř 09. kvě 2012 7:24:27

Omlouvám se, dostala jsem se sem až nyní. Ano, vyplácíme zálohy v cizí měně dle nařízení p.ředitele, aby neměli pedagogové práci navíc se směňováním bůh ví kde. Takže analyticky vedu valutovou pokladnu (systém nalej, vylej, zůstatek nulový), případné vratky a doplatky z vyúčtování cesťáku už jedeme přes provozní pokladnu, to jsem si vymohla.
vrspa
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 15. úno 2010 10:03:54


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník