Více cest v jednom dni, nebo přerušení?

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Více cest v jednom dni, nebo přerušení?

Příspěvekod Elis » úte 04. říj 2011 11:21:28

Milé radilky,
obracím se na Vás s prosbou o radu.
Jak zapsat do Autoplanu tuto cestu: teta jede v 9 h. s "dětma" (jsme DD) k lékaři do jiného města, pak se vrací na oběd (v 11:30)a pro jiné dítě a jede znovu do jiného města (ve 12:00) k lékaři, vrátila se v 15:15. Chtěla jsem zadat cestu, kterou prostě přeruším, abych nemusela vyplňovat dva CP a přitom jsem v odstavci "přerušení prac. cesty" narazila na slovo "soukromé" a je to podle o ničem jiném. Jak řešíte tyto cesty? Je to prostě na dva CP, a bez náhrad?
A pak ještě jedna cesta, která je teda zahraniční, ale také tak roztrhaná. Jelo se 3x sem tam a mezitím je prostě třeba dvouhodinová doba tady v DD. Také byste zapsali každou cestu zvlášť? Zkusila jsem to zadat do Autoplanu všechno najednou, mezi prvníma dvěma cestama je pauza jedné hodiny (byli v DD), mezi druhou a třetí cestou je pauza dvou hodin (opět v DD), bohužel mi vyjely náhrady i za "tuzemsko" - což jsou zrovna započítané ty "mezery", což nemůžu proplatit. Zkusila jsem to zadat právě s tím "přerušením" - v odstavci, který se rozbalí po kliknutí na "Přerušení" jsem zadala ten třetí odstavec, kde se píše, že cesta trvala před i po přerušení, ale nevšimla jsem si, že je tam věta se slůvkem "soukromá", což mě zmátlo. Ve výsledku mi bylo spočítáno "trvání cesty v zahraničí" na dvě hodiny (sečetly se doby ze všech těch krátkých úseků), což si myslím, že je ok, ale nevím, zda to tak můžu nechat. Prosím o radu, jak to řešíte u Vás?
Moc děkuji!
Elis
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13. črc 2011 17:58:02

Re: Více cest v jednom dni, nebo přerušení?

Příspěvekod Elis » pon 17. říj 2011 9:28:27

Dobrý den,
nikdo nevyplňuje cestovní příkazy? Nebo nikomu nevznikla ta situace, že by se cesta
přerušila a pak pokračovala? Koukala jsem na tu formulku při zadávání "přerušení
pracovní cesty" v Autoplanu a to přerušení je tam popsáno, že k němu došlo ze soukromých
důvodů, což se teda z těchto důvodů neudálo. Jen se vrátili na "základnu", když to tak
vezmu a pak se jelo znovu.....no, příští týden jedu na školení, tak se poptám.
Hezký den!
Elis
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13. črc 2011 17:58:02

Re: Více cest v jednom dni, nebo přerušení?

Příspěvekod refi » pon 17. říj 2011 9:56:35

elis, já jsem ten dotaz přehlédla, zkusím si dnes s autoplanem pohrát, případně se zeptat přímo firmy, pokud bych nenašla jiné řešení. dám vědět :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Více cest v jednom dni, nebo přerušení?

Příspěvekod refi » pon 17. říj 2011 14:13:48

našla jsem v publikaci Cestovní náhrady - 100 příkladů školské praxe (Ing. Janoušek) tento případ:

Dotaz:
Zaměstnanec odjel z místa svého pravidelného pracoviště v 8,00 vykonat práci do jiného místa a zpět se vrátil ve 13,10 hod. Tentýž den odjel z pravidelného pracoviště vykonat práci do jiného místa ještě ve 14,20 hod a zpět se vrátil v 19,40. Na jaké stravné má nárok?

Odpověď:
Zaměstnanec v jednom kalendářním dni vykonal dvě samostatné pracovní cesty. Za první pracovní cestu trvající 5 hod a 10 minut mu příslušní stravné ve výši nejméně 58 Kč (rok 2008) a za druhou pracovní cestu trvající 5 hod a 20 minut stravné opět ve výši nejméně 58 Kč. Sčítat doby trvání jednotlivých tuzemských pracovních cest je nesprávné.
I v případě, že by zaměstnanec v průběhu kalendářního dne uskutečnil 3 pracovní cesty trvající 5 a více hodin, příslušelo by mu za každou takovou pracovní cestu stravné ve výši nejméně 58 Kč.


Takže jestli to chápu dobře, nemůžete zadat přerušení pracovní cesty, protože zaměstnanec se vrátil do zaměstnání a na pracovní cestě už není. Teprve po nějakém čase započal druhou pracovní cestu. Tzn. že každou vyhodnocujete zvlášť a opravdu potřebujete 2 cesťáky (v autoplanu to ale máte podstatně ulehčeno :) )

zkusila jsem zadat tři zahraniční pracovní cesty v jednom dni. pokud to dobře chápu, tak přerušení se týká pouze v případě, že pracovní cesta trvá, ale ze soukromých důvodů se přerušuje. tzn. že to není váš případ. pokud jsem zadala průběh dne (tedy všechny tři pracovní cesty) manuálně, nepočítá to podle mně správně právě tu dobu v tuzemsku. takže to vidím jako tři nezávislé zahraniční pracovní cesty. ale nechám to ještě posoudit tvůrci autoplanu, tak vydržte :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Více cest v jednom dni, nebo přerušení?

Příspěvekod krobsoftware » úte 18. říj 2011 10:52:41

Dobrý den, naprostý souhlas s Refi.
Pracovní cesta začíná odjezdem z místa prav. pracoviště nebo bydliště zaměstnance a končí návratem do místa prav. pracoviště nebo bydliště zaměstnance. Pokud se tedy zaměstnanec zastaví "na základně" (byť na 1 min) je pracovní cesta ukončena. Pokud je takových cest v jednom kalendářním dni více, posuzuje se tedy každá samostatně, tuzemské cesty se nesčítají, zahraniční se sčítají (pokud trvají nad 1 hod). Má to však ještě několik "ale" v podobě např. cesty trvající 2 po sobě kalendářní dny, což však není tento případ.
Přerušení cesty je možné na začátku, během nebo na konci prac. cesty a to výhradně ze soukromých důvodů (přerušením není návrat na základnu). To platí jak pro tuzemské tak pro zahraniční cesty. Přerušením by byla např. soukromá návštěva lékaře během prac. cesty nebo víkendová dovolená během/po školení v atraktivní destinaci apod.
Pokud tedy cestu budete zapisovat tak jak to AUTOPLAN požaduje (sama jste uvedla, že na Vás u přerušení vyskočilo upozornění slovem "soukromá", což by nebylo správné), budete mít vše spočítáno dobře.
Pokud budete mít jakékoliv dotazy, můžete nám zavolat nebo napsat přímo. Případně nás můžete upozornit na Vaše dotazy v této diskuzi, budeme jenom rádi.
Uživatelský avatar
krobsoftware
Inzerent
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 29. dub 2010 22:05:31

Re: Více cest v jednom dni, nebo přerušení?

Příspěvekod Elis » stř 19. říj 2011 13:48:15

Refi a krobsoftware, moc Vám děkuji!!!!
Jste skvělí :thumbs up: .
Elis.
Elis
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13. črc 2011 17:58:02

Re: Více cest v jednom dni, nebo přerušení?

Příspěvekod Janula » čtv 22. zář 2016 9:40:21

Můžu se zeptat, jak v cestovním příkaze uvádíte přerušení pracovní cesty? Nebo na to musí být zvlášť doklad - dohoda mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem?
Děkuji Jana :)
Janula
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 08. zář 2010 20:32:40

Re: Více cest v jednom dni, nebo přerušení?

Příspěvekod witty » čtv 22. zář 2016 10:29:09

Podle mě: když to napíšete do cestovního příkazu a nadřízený povolí cestu s tímto dohodnutým přerušením, tak by to mělo stačit.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků