Proplacení cestovního příkazu za výlet školního kroužku

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Proplacení cestovního příkazu za výlet školního kroužku

Příspěvekod Lori » úte 07. dub 2009 21:39:11

Pěkný večer, mám dotaz. Může se proplatit mým kolegyním - učitelkám, které vedou turistický kroužek na naší škole cestovní příkaz, když pojedou v sobotu - v době volna -na výlet ??? (jedou s našimi žáky, kteří tento kroužek navštěvují). A jak to bude se stravným? Nebude jim proplácen žádný přesčas. Moc děkuji za odpověď.
Lori
Lori
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 06. úno 2009 11:21:18

Re: Proplacení cestovního příkazu za výlet školního kroužku

Příspěvekod agama » stř 08. dub 2009 8:18:54

Pokud mají učitelky v pracovní náplni i vedení turist. kroužku, pak se jedná o normální pracovní cestu při výkonu a náleží jim vše podle zákona. Jestliže je to ale jejich aktivita po prac. době, měly by mít na to sepsanou např. Dohodu o PP a tam se upřesňuje i úhrada cestovného apod.
Na bývalé škole (ZŠ) jsme to řešili tak, že učitelky měly kroužky tak nějak dobrovolné, žádné smlouvy, při rozdělování odměn k tomu bylo přihlíženo. Ale žádné cesťáky apod.
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Proplacení cestovního příkazu za výlet školního kroužku

Příspěvekod Eva » pon 11. kvě 2009 14:27:48

Učitelka si domluvila s ředitelem školy, že vezme děti v sobotu do kina. Napsala si cesťák. Je možné jí proplatit? Jedná se jen o náhradu jízdních výdajů.
Eva
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 03. bře 2009 10:54:49

Re: Proplacení cestovního příkazu za výlet školního kroužku

Příspěvekod agama » pon 11. kvě 2009 14:35:09

Jestli má prac. cestu schválenou ředitelem (na dokladu) pak má určitě nárok.
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Proplacení cestovního příkazu za výlet školního kroužku

Příspěvekod nono » stř 19. srp 2009 8:56:16

Hezký den všem, teď jsem si přečetla v časopise Řízení školy 8/2009 článek JUDr.Salačové "Školní akce a jízdní výdaje". Prosím poraďte - jsem mimo :? :
Žáci jedou s ped.doprovodem na soutěž (do které se přihlásila naše škola - tedy akce školy). Učitelka donese jízdenky - podle JUDr.Salačové musí být hromadná jízdenka pouze na děti a učitel musí mít jízdenku svoji.
To ještě chápu, :gcrazy: ale píše tam, že náklady na dopravu si hradí žáci (nebo tedy jejich rodiče), nelze jim je proplatit, protože nejsou zaměstnanci školy.
Já vždy napsala cesťák na učitele a na jednom řádku byly náklady učitele tj. účet 512 a na druhém řádku byly náklady na žáky tedy 518. Peníze jsem proti podpisu předala učiteli a ten je předal žákům (ti si zapsali do žákovské knížky, že peníze převzali - oznámení rodičům). Někdy to zaplatil učitel celé sám (i za žáky) tak si vyplacené peníze pak ponechal.
Jak to provádíte u vás ???? přeci nemůžeme chtít po rodičích, aby platili dopravu svým dětem na soutěže pořádané školou. To se ti sociálně slabší (a těch je opravdu hodně) nebudou soutěží účastnit.
Jsme malá obec na okrají republiky, tak jezdíme a jezdíme ......a služební auto nemáme.
předem díky
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Proplacení cestovního příkazu za výlet školního kroužku

Příspěvekod Tina » čtv 20. srp 2009 11:05:12

Hezký den,
ten článek jsem včera taky četla. U nás to řešíme tím, že jízdné studentů platíme ze SRPŠ a když má učitel
jízdenku společnou se studenty, proplatí se ze SRPŠ celá jízdenka včetně učitele.
Tina
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 20. srp 2009 10:59:37


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků