Zahraniční cesta -vyplácení a účtování

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Zahraniční cesta -vyplácení a účtování

Příspěvekod Pralina » pát 20. bře 2009 10:04:34

Dobrý den,
mám dotaz ohledně zahraniční cesty. Jedna kantorka byla v Rakousku na pracovní cestě. Záloha jí nebyla poskytnuta. Teď po ukončení cesty jsem spočítala stravné - podle nároku a jsem trošku zmatena z přepočtu na Kč. Jaký kurz použít při vyplácení a jaký v účetnictví? Používáme běžně při vyplácení zálohy před cestou pevný kurz... Ale podle toho co jsem našla se na tento případ použít nemá nebo ano? Poradí někdo? Moc děkuji.
Pralina
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 20. bře 2009 9:58:14

Re: Zahraniční cesta -vyplácení a účtování

Příspěvekod refi » pát 20. bře 2009 20:47:54

když není poskytnuta záloha, tak počítáme při výpočtu cesťáku kurz ke dni počátku pracovní cesty. a při účtování stejný. nepoužívá se kurzový rozdíl jen když je valutová pokladna? tu my totiž nemáme. a doufám, že se tu najde někdo, kdo to ví líp než já :D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zahraniční cesta -vyplácení a účtování

Příspěvekod JanaS. » pon 23. bře 2009 21:20:37

Používám u zálohy kurz ČNB v den vyplacení zálohy a ostatní zaúčtuji na kurzové rozdíly a bankovní poplatky. Nemohu se dopátrat, jestli je to dobře, ale jinak to neumim.
JanaS.
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 10. bře 2009 19:23:44

Re: Zahraniční cesta -vyplácení a účtování

Příspěvekod refi » pon 23. bře 2009 21:29:36

JanaS. píše:Používám u zálohy kurz ČNB v den vyplacení zálohy a ostatní zaúčtuji na kurzové rozdíly a bankovní poplatky. Nemohu se dopátrat, jestli je to dobře, ale jinak to neumim.


a měli jste na to už kontrolu? nebo je tu někdo, kdo už měl na zahraniční cesťáky kontrolu?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zahraniční cesta -vyplácení a účtování

Příspěvekod Barunka » pát 05. čer 2009 13:56:18

Dobrý den,
koukám, že zde konečně najdu někoho , kdo řeší podobné otázky jako já.
Prosím vás někoho o radu. Mám zmatek v přepočítávání měny kurzem a následné účtování.

Př. 1) Vyplácíme zálohy stylem, že vybereme z účtu příslušnou měnu(většinou eura) a mě se to na výpise ukáže v Kč + poplatky.
- Je potřeba valutová pokladna? Musím tu částku přijmovým dokladem dát do pokladny a obratem vybrat a jako vyplatit zálohu? a kurzem,se kterým jsem měnu u té banky vybírala?

2) Jak přepočítávám nárok zaměstnance. Beru v ten vyplacení zálohy kurz ČNB v ten den a po vyúčtování beru ať doplatek nebo přeplatek kurzem ČNB v den vyplacení zálohy?

3) A jaký kurz mám vzít při účtování? A jak vůbec účtovat? Vznikne mi vlastně rozdíl při výběru z banky a přepočtu kurzu ČNB.

Pokud mi někde můžete poradit, budu moc moc ráda. Už jsem docela zoufalá. Byla jsem na školení, ale jako na potvoru na řešení měnových kurzů nedošlo a já nemohu čekat , až bude vypsané další školení.
Prosím, prosím poraďte mi .

díky
Barunka
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 05. čer 2009 13:35:46


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků