Na dokladu je ubytování i jídlo

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Na dokladu je ubytování i jídlo

Příspěvekod pmaja » úte 12. říj 2021 9:21:42

Dobrý den,

moc prosím o radu, mám nějaký výpadek. Ředitel se zúčastnil nějakého setkání ředitelů škol. V místě toho setkání si předem objednal ubytování, obědy a večeře.
Teď přinesl všechny doklady. Platil hotově - Hotelový účet - daňový doklad obsahuje ubytování a jídlo. Doklad je vystavený na školu a ředitel jej platil v hotovosti.
Já jsem se zasekla na těch sumách - ubytování je jasné, ale co s tím jídlem? Mám to pojmout tak, že si to jídlo platil sám a na cesťák mu mám napočítat stravné (nekrácené), ale je to na dokladu s ubytováním a ten je vystaven na školu? Takže mu proplatím ubytování a "normální" stravné?

Mě asi rozhodilo, že to platil hotově. Kdyby to platila škola předem převodem, tak škola zaplatí celý doklad a řediteli pak dám jen pokrácené stravné.

Budu vděčná za radu.

Děkuji
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Na dokladu je ubytování i jídlo

Příspěvekod jitumk » úte 12. říj 2021 9:35:14

Dobrý den,
dříve jsem se s tím setkala. U nás šlo o platbu na fakturu, kde bylo uvedené "kurzovné" = poplatek za dvoudenní setkání ředitelů a k tomu ubytování se stravou, kde bylo upřesněno, že se jedná o oběd, večeři, snídani a oběd. Vše časově odpovídalo s akcí. Faktura byla celá uhrazena z provozu a při cesťáku bylo stravné kráceno, protože ředitelka obdržela 4 bezplatně poskytnutá hlavní jídla.
Ovšem kdyby se jednalo pouze o běžné školení, tak bych žádný oběd neproplácela a dala plné stravné do cesťáku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Na dokladu je ubytování i jídlo

Příspěvekod pmaja » úte 12. říj 2021 10:13:34

Moc děkuji za reakci. Tady je to všechno vypsané (oběd a večeře tehdy a tehdy) a ubytování je také zvlášť na řádku.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Na dokladu je ubytování i jídlo

Příspěvekod pmaja » úte 12. říj 2021 10:39:29

Vložená příloha mně moc pomohla. Moc děkuji.
Ale dostala jsem z toho nějaký hlad .....
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Na dokladu je ubytování i jídlo

Příspěvekod jitumk » úte 12. říj 2021 11:24:41

Však je skoro čas oběda, pak něco na zoubek, kávička, a to se pak bude účtovat samo. :lol:
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků