školní online pokladna

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

školní online pokladna

Příspěvekod Alena H » pát 09. bře 2018 10:26:44

Dobrý den děvčata, chtěla jsem se zeptat, kdo máte školní online pokladnu, nemohli by jste mi poskytnout k ní směrnici? Budeme s ní od dubna začínat a nemám s ní žádné zkušenosti. Také bych vás poprosila o nějaké rady ohledně této pokladny. Děkuji.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: školní online pokladna

Příspěvekod Alena H » pon 26. bře 2018 7:14:10

Opravdu nikdo neví?
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: školní online pokladna

Příspěvekod rut » stř 04. dub 2018 8:33:07

Vůbec nemám tušení o co se jedná, nikdy jsem o online-pokladně ve školství neslyšela..........
rut
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16. úno 2010 15:07:38

Re: školní online pokladna

Příspěvekod Alena H » stř 04. dub 2018 9:09:04

Je to SW, ve kterém každé dítě má své konto, přicházejí platby od rodičů, ty se párují k jednotlivým dětem (každé má svůj VS) a z těchto kont se pak hradí školní akce, na které učitelé dříve vybírali peníze v hotovosti. To je tak asi zkráceně. Pro účetní to znamená dvojí zpracování BV, jednou v účetnictví, podruhé ve školní online pokladně (ŠOP), totéž faktury. Zatím si to jako účetní nedovedu moc představit. Pro učitele to znamená sice, že nebudou vybírat peníze hotově, ale budou je muset hlídat na kontech dětí, zda je tam dost prostředků na akce, které škola pořádá (školní družina, někde obědy, lyžařský výcvik, škola v přírodě, plavání, nákupy výtvarných pomůcek, pracovních sešitů apod.). Zároveň rodičům i pedagogům chodí do emailů zprávy o nedostatečném stavu prostředků na kontě. My to chceme rozjet právě na nákupy pracovních sešitů na příští školní rok, ale již to začínáme plnit dodavateli školních akcí, budou se tam muset zaregistrovat rodiče, třídní učitelé a vedoucí školních akcí. Nejvíce se bojím učitelů, že si to neuhlídají. Uvidíme, co to přinese, ať už dobrého, či špatného.
Proto jsem sháněla zde nějakou radu a pomoc.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: školní online pokladna

Příspěvekod kozmova » pon 06. lis 2023 11:39:44

Dobrý den Aleno H,
četla jsem si Váš příspěvek. Je sice hodně starý, ale můžete mi napsat, jestli se Vám školní online pokladna osvědčila? Je to nějak propojené s vaším účetním programem? Jak o tom účtujete? Prostě vaše zkušenosti a rady?? Taky nás to do budoucna čeká.
Děkuji moc a přeji hezký den.
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06


Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků