Doklad pro VZP za neukončený plavecký výcvik

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

Doklad pro VZP za neukončený plavecký výcvik

Příspěvekod lenka.doktor » úte 22. lis 2016 9:39:22

Dobrý den milé radilky, prosím o informaci, jak řešíte u Vás na škole. Máme plavecký výcvik (součást ŠVP), který probíhá od září do konce listopadu. Tudíž ještě není ukončen. Letos navíc bude ukončen až v prosinci, protože měla plavecká škola asi 3 týdny zavřeno kvůli salmonele. Teď se na mě sesypalo 5 rodičů, kteří chtějí vystavit doklad na plavecký výcvik, aby si mohli uplatnit u VZP. Já jim vysvětluju, že jim nemůžu vystavit doklad dříve, než bude plaveckou školou vyúčtován plavecký výcvik, že nemůžu teď vědět, kolik lekcí kdo měl a kolik bude stát doprava. Na VZP jim řekli a mě teda na infolince taky, že plavecký výcvik být ukončen nemusí. Na to jsem jim odpověděla, že kontrolu příspěvků dělá FÚ a ten jistě bude zkoumat, na základě čeho jsem vystavila doklad na plavecký výcvik, když jsem neměla k dispozici faktury a počty lekcí. Odmítám tedy vystavovat příjmové pokladní doklady. Samozřejmě jsem za tu nejhorší, ale je mi to vcelku šumák. Až nám vystaví někdo penále nebo jinou pokutu, tak mě akorát tak každej z těch rodičů naloží na záda, že jsem blbá, že jsem to neměla vystavovat. Jak tedy řešíte vy u vás? Díky moc. Lenka
lenka.doktor
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 10. črc 2015 11:13:44

Re: Doklad pro VZP za neukončený plavecký výcvik

Příspěvekod halina » úte 22. lis 2016 9:49:25

Máte plavecký výcvik v ŠVP a vybíráte úhradu od rodičů? My teď kvůli tomu, že jsme to takto v předchozích letech měli, máme problémy s inspekcí... Prý když je to v ŠVP, musí to hradit škola. (jedna maminka si stěžovala....) Letos už to jako součást ŠVP nemáme.
Potvrzení vystavuji ve znění - dítě se zúčastňuje, výcvik probíhá v termínu, rodiče uhradili dne....
halina
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 22. lis 2016 9:45:10

Re: Doklad pro VZP za neukončený plavecký výcvik

Příspěvekod lenka.doktor » úte 22. lis 2016 10:11:07

Halino děkuji za odpověď. Musím upřesnit, že polovinu plaveckého výcviku hradí škola a polovinu rodiče. Vychází to 500 Kč škola a 500 Kč rodiče. Rodiče ještě hradí dopravu. VZP chce účetní doklad žádné potvrzení.
lenka.doktor
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 10. črc 2015 11:13:44

Re: Doklad pro VZP za neukončený plavecký výcvik

Příspěvekod halina » úte 22. lis 2016 11:05:33

U nás i na VZP stačí potvrzení + kopie bank.výpisu (samozřejmě jen jejich platba, ostatní zakryji).
halina
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 22. lis 2016 9:45:10

Re: Doklad pro VZP za neukončený plavecký výcvik

Příspěvekod nono » úte 22. lis 2016 13:12:18

Pokud je plavecký výcvik součástí ŠVP , tak rodiče nemohou přispívat na dopravu ???
To napadla inspekce ? vždyť ale dopravu nelze hradit z ONIV, hradí se z jiných fin.prostředků.
Tak by inspekci mělo být jedno, z čeho se uhradí doprava, né ! ?
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Doklad pro VZP za neukončený plavecký výcvik

Příspěvekod halina » úte 22. lis 2016 13:22:33

U nás nejde o dopravu, na plavečák si děti dojdou.... Jde o úhradu přímo plaveckého výcviku.
halina
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 22. lis 2016 9:45:10

Re: Doklad pro VZP za neukončený plavecký výcvik

Příspěvekod Lena » čtv 18. kvě 2017 14:39:50

Milé radilky, jak letos řešíte dokládání VZP pro rodiče, že zaplatili plavání? VZP letos nestačí jen potvrzení jako v předešlých letech. Když rodiče platí hotově vystavuji jim příjmový pokladní doklad, to je v poho, ale co s těma co platili na účet. VZP chce fakturu + příjmový bankovní doklad. Já jim faktury nevystavuji, dostanou letáček s instrukcemi k plavání a na něm i možnost zaplatit převodem na účet školy a je to. Nebo vy vystavujete každému dítěti co chce platit na účet fakturu? To se musí? :cry:
Lena
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 05. bře 2009 10:59:25

Re: Doklad pro VZP za neukončený plavecký výcvik

Příspěvekod Peťula » pát 19. kvě 2017 8:31:20

Pro VZP napíšeme potvrzení, že za to a to dítě, dat. narození, bydliště, účel platby, bylo uhrazeno .......... na číslo účtu ....., pod VS ..... částka .....
Rodič na VZP doloží od nás potvrzení a svůj výpis účtu, kde je vidět, že skutečně na naše číslo účtu peníze zaslal. Zatím to stačilo.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: Doklad pro VZP za neukončený plavecký výcvik

Příspěvekod JitkaMan » pát 26. kvě 2017 8:56:15

Po nás chtějí fakturu, že potvrzení nestačí, takže vystavím fakturu. Naštěstí se jedná vždy jenom o pár dětí.
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Re: Doklad pro VZP za neukončený plavecký výcvik

Příspěvekod radka36 » úte 20. čer 2017 13:46:44

Dobrý den, také jsme řešili, v příloze přikládám oficiální vyjádření VZP.
Faktury také nevystavuji, VZP v Příbrami akceptuje potvrzení o úhradě, číslo dokladu, datum úhrady, jméno a příjmení dítěte, datum narození dítěte a účel platby. A po rodičích chce výpis z účtu o odchozí platbě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
radka36
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 30. dub 2013 10:20:22


Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron