3 stejné podpisy na Výdajovém pokladním dokladu

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

3 stejné podpisy na Výdajovém pokladním dokladu

Příspěvekod lenka.doktor » pát 11. zář 2015 12:11:38

Dobrý den radilky,
díky moc za tento web. 10 let jsem účtovala s.r.o., v květnu jsem nastoupila do ZŠ - zřizovatel město. Nestačím se divit, s čím vším jsou schopní na mě vyrukovat.
Mám na Vás prosbičku. Máme školní jídelnu. Vedoucí školní jídelny je zároveň pokladníkem. Takže na Výdajovém pokladním dokladu má podpis pokladníka - vedoucí jídelny. Schválil: vedoucí jídelny. Přijal: vedoucí jídelny., Jsou tam 3 stejné podpisy - je toto možné nebo ne? Zřizovatel tvrdí, že ne. Jsem z toho úplně tumpachová. Takovéhle obstrukce jsem u podnikatelského účta nezažila. :(
Díky moc za radu.
Léňa
lenka.doktor
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 10. črc 2015 11:13:44

Re: 3 stejné podpisy na Výdajovém pokladním dokladu

Příspěvekod sonajda » stř 16. zář 2015 6:56:58

Podle mě by měl schvalovat pokladní doklady ředitel organizace (nebo ten, kdo je k tomu určen ve směrnici) ;)
To, že podpis pokladní a podpis toho, kdo penízky přijal, je jedna osoba... to souhlasí!
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: 3 stejné podpisy na Výdajovém pokladním dokladu

Příspěvekod lenka.doktor » stř 16. zář 2015 9:40:51

Sonajdo děkuji moc za odpověď. Ve směrnici je, že vše, co se týká jídelny, schvaluje vedoucí jídelny. Při kontrole mi to teď zřizovatel napadl, že to prostě není možné. Ředitel tvrdí, že to možné je ... Jsem jak mezi mlýnskými kameny |:-(| a nějak nevím, čím argumentovat.
lenka.doktor
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 10. črc 2015 11:13:44

Re: 3 stejné podpisy na Výdajovém pokladním dokladu

Příspěvekod sonajda » stř 16. zář 2015 10:11:15

A netrvá spíš zřizovatel na správném provedení "finanční kontroly"?
Potom by měl pravdu... podpisy na pokladním dokladu je jedna věc, podpisy na základě finanční kontroly věc druhá. Asi vám tam chyběly podpisy příkazce operace a správce rozpočtu. A to samozřejmě už vedoucí jídelny nebude (obecně: příkazce operace = ředitel; správce rozpočtu = účetní, ekonom)
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: 3 stejné podpisy na Výdajovém pokladním dokladu

Příspěvekod Kim » pát 18. zář 2015 7:49:19

sonajda píše:A netrvá spíš zřizovatel na správném provedení "finanční kontroly"?
Potom by měl pravdu... podpisy na pokladním dokladu je jedna věc, podpisy na základě finanční kontroly věc druhá. Asi vám tam chyběly podpisy příkazce operace a správce rozpočtu. A to samozřejmě už vedoucí jídelny nebude (obecně: příkazce operace = ředitel; správce rozpočtu = účetní, ekonom)


Musím oponovat, částečně máte pravdu, částečně ne. Včera jsem zrovna byla na školení...Příkazcem operace za zákona jsou starostové a ředitelé příspěvkových organizací. Příkazci operací jsou dále zaměstnanci pověření starosty, řediteli příspěvkových organizací. Takže pokud je vedoucí pověřena příkazcem operace a je to specifikované ve směrnici o fin.kontrole , tak je to v pořádku. Příkazců operací můžete mít i 5 či 10.
Uživatelský avatar
Kim
 
Příspěvky: 294
Registrován: úte 30. bře 2010 11:53:46
Bydliště: Karvinsko


Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků