Další pokladnu, co myslíte?

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

Další pokladnu, co myslíte?

Příspěvekod luki » čtv 12. úno 2015 15:49:46

Dobrý den všem,
prosím o názor na tuto situaci. Tento systém jsem nedávno převzala a chci se s tím nějak vypořádat.
Jsme 2 v kanceláři - ekonomka a sekretářka. Sekretářka dělá vše co je potřebné a převzala evidenci plateb od dětí za kroužky a školní družinu.
Hlavní pokladnu vede ekonomka. Žádná další pokladna, kterou by nevedl ekonom není.

Sekretářka přijímá peníze od žáků na očíslované přijímové pokladní stvrzenky a pak peníze předá do hlavní pokladny a já vystavím příjmový pokladní doklad na jméno sekretářky. Někdy má sekretářka u sebe peníze i několik dní.
Eviduju si čísla používaných pokladních stvrzenek a tak se nemůže stát, že by přijímala peníze na stvrzenky, které by pak někam schovala a peníze si nechala. Bez mého vědomí, nemůže používat stvrzenky, které nevidím a nezapíši. Teď mě napadá, že v tuto chvíli nevím, jak ošetřit hmotnou odpovědnost sekretářky.

Měly bychom evidenčně vést další pokladnu? Pokud ano, musíme vystavovat klasický přijímový pokladní doklad místo pokladních stvrzenek?

Díky všem za názor.
luki
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 06. úno 2015 8:09:19

Re: Další pokladnu, co myslíte?

Příspěvekod nono » pát 13. úno 2015 14:25:16

U nás máme jednu pokladnu - hlavní účetní školy.
Ale ve školní jídelně má vedoucí klasickou papírovou pokladní knihu. Od hlavní účetní dostane zálohu na drobné nákupy. Tuto zálohu zúčtuje hlavní účetní vždy k 31.12. - to ji vrátí vedoucí ŠJ do pokladny (hlavní pokladna ). A vždy na začátku roku ji opět z pokladny zálohu vyplatím. V průběhu roku si paní vedoucí hospodaří s penězi - nakupuje drobné věci (potraviny), vybírá od dětí a zaměstnanců platby za obědy. Mě jako hlavní účetní průběžně předává doklady (buď paragony z prodejny a nebo příjmové doklady o příjmu za stravné). Já vystavím v hlavní pokladně (účto školy) doklady a ona mi je podepíše. Za nákup jí proplatím doklady a za stravné mi zase ona dá peníze. Má podepsanou hmotnou odpovědnost a já jí namátkově dělám kontrolu pokladní knihy a hotovosti. Viděl i auditor a nic nenamítal. Funguje to.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Další pokladnu, co myslíte?

Příspěvekod luki » úte 03. bře 2015 13:41:51

Díky moc.
Taky to tak děláme třeba se školní družinou, školníkem.

Spíše řeším jak vyřešit dohodu o hmotné odpovědnosti se sekretářkou. Dá se říci, že nemá žádnou svěřenou hodnotu, jen vybírá na očíslované paragony. Jak by jste to řešili v hmotce? Když předám peníze, tak to je jasný, ale já ji nic nepředávám, jen mi vyúčtovává každý týden, dle paragonů peníze, které přijala od žáků.

Díky za názory.
luki
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 06. úno 2015 8:09:19


Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků