přístup do internet. bankovnictví - vedoucí školní jídelny

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

přístup do internet. bankovnictví - vedoucí školní jídelny

Příspěvekod mirka1346 » sob 31. črc 2021 14:54:29

Dobrý den, naše vedoucí školní jídelny chce přístup do internetového bankovnictví kvůli prohlížení plateb za obědy /stravného/.

Máme asi 200 žáků, 25 zaměstnanců a 50 cizích strávníků. Většina platí inkasem k 15.dni v měsíci. Stravné se většinou připisuje 15.,16.,17. dne. Tyto výpisy/soubory/ stáhne z banky sekretářka do počítače a vedoucí školní jídelny si naimportuje stravné do systému školní jídelny. Někteří strávníci platí v průběhu měsíce sami, nemají inkaso. Tyto platby z výpisů si už zadává ručně vedoucí šj do svého systému. Každý den totiž sekretářka tiskne výpisy a předává vedoucí šj, která si výpis zkontroluje a zadá připsané stravné do svého softwaru školní jídelny.

Do banky má přístup vedení školy, sekretářka ,já jako účetní. Sekretářka u nás provádí platby, tiskne výpisy a stahuje /exportuje/ tyto výpisy. I já jako účetní si některý výpis naimportuji do účetnictví a automatika mi ho spáruje, některý zadávám ručně do účetnictví/např. den, kdy platíme výplaty - zadávám do účetnictví jedním řádkem v celkové částce MD331 D241..../
Nechápu proč chce přístup do banky, když každý výpis má fyzicky vytištěný před sebou a vyexportované soubory s inkasy si naimportuje do softwaru školní jídelny.
Chtěla jsem se zeptat má u vás vedoucí školní jídelny přístup do internetového bankovnictví?

Děkuji.
Mirka
mirka1346
 
Příspěvky: 82
Registrován: stř 25. led 2012 21:16:01

Re: přístup do internet. bankovnictví - vedoucí školní jídelny

Příspěvekod jitumk » pon 02. srp 2021 8:14:46

Dobrý den,
velikostí organizace jsme na tom téměř stejně, včetně cizích strávníků.
U nás mám přístup do banky pouze já, jakožto účetní (platím i faktury) + mzdová účetní v jednom. Pan ředitel přístup nechtěl a nikdo jiný nemá důvod jej mít, teda ani paní vedoucí ze ŠJ. Inkaso provádíme z účtu cca 20. v měsíci. Snažím se si hlídat, aby v tyto dny nebylo moc plateb a bylo ve výpisu co nejméně faktur apod. Paní vedoucí stahuji datový soubor pouze 2 dny, kdy se inkasa strhávají a ostatní dny, kdy je nějaká platba pro jídelnu jí to napíšu na lístek a ona si zadá ručně. Téměř denně se ke konci měsíce bavíme o tom, zda mám hlídat ještě nějakého neplatiče a tento systém nám skvěle funguje.
Může se zdát, že jsem až příliš opatrná, ale z předešlého zaměstnání mám bohaté zkušenosti s tím, že stačilo, aby mi jedna paní zahlédla na stole jakoukoliv fakturu a už se mezi zaměstnanci řešilo, co se ZASE nakupuje a proč. Lidé, kteří nemají přehled o chodu školy a hlavně tomu nerozumí dokáží z blbosti udělat velblouda. Myslím, že v každé organizaci se najde někdo "CHYTRÝ" nebo závistivý, takže čím míň lidí do výpisů vidí, tím lépe. Nevím, zda je rozumné, aby paní vedoucí mohla "brouzdat" Internetovým bankovnictvím a dívat se, kdo kolik zrovna bral a věřte, že by se podívala, doma pak řekla,......
Za mě prostě nevidím důvod, proč by měla mít paní vedoucí přístup do banky.

Ještě = to má paní vedoucí v ruce opravdu každý výpis? Možná by stálo za zvážení, zda by nebylo vhodné přehodnotit. Třeba, aby jí nedávala paní sekretářka vše, ale až po konzultaci s Vámi, zda se jí ten daný výpis týká nebo by jste jí začala výpisy předávat Vy,....
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: přístup do internet. bankovnictví - vedoucí školní jídelny

Příspěvekod mirka1346 » pon 02. srp 2021 11:29:09

Dobrý den, děkuji za odpověď.
Paní vedoucí ŠJ vidí fyzicky opravdu každý výpis. Tyto výpisy jí předává naše paní sekretářka. Dole na výpis dá parafu, že výpis viděla. Takový systém fungoval, když jsem už přišla na tuto školu....

Mirka
mirka1346
 
Příspěvky: 82
Registrován: stř 25. led 2012 21:16:01

Re: přístup do internet. bankovnictví - vedoucí školní jídelny

Příspěvekod refi » úte 03. srp 2021 11:26:17

popravdě taky mě překvapuje, že vedoucí školní jídelny vidí výpisy z banky bez jakéhokoliv filtru. to rozhodně není běžné a není k tomu ani žádný důvod. dle mého názoru tady nesplňujete zákon o ochraně osobních údajů. není oprávněna vidět na výpise položky, které se její práce netýkají.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: přístup do internet. bankovnictví - vedoucí školní jídelny

Příspěvekod kozmova » stř 04. srp 2021 10:01:29

Dobrý den, také nevidím důvod, aby měla vedoucí školní jídelny přístup k bankovnictví. Naše škola má zvláštní účet školní jídelny. Tudíž je to jednodušší. Máme 350 strávníků, 50 zaměstnanců, 45 dětí v Mš a ještě cizí strávníky. Platby chodí v průběhu celého měsíce. Každý den, v případě, že je platba, odešlu vedoucí jídelny soubor, který si naimportuje do programu. Má přehled o platbách a nic víc nepotřebuje.
Hezký den :bye:
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: přístup do internet. bankovnictví - vedoucí školní jídelny

Příspěvekod zu2008 » čtv 05. srp 2021 10:01:05

U nás zvláštní účet jídelna. Vedoucí školní jídelny má právo si jenom stahovat denní výpisy z tohoto účtu. Nemá ani právo z účtu převádět stravné na účet školy. Donese výši stravného, které si převedu na hlavní účet sama, pokud se stane, že někdo zaplatí na účet školy stravné (dlužník, důchodce, apod), tak napíšu na lístek a předám jí k zapsání do systému úhrad stravného. Jinak mám přístup k hlavnímu účtu školy, účtu FKSP a účtu jídelny.
zu2008
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 21. říj 2010 9:47:13

Re: přístup do internet. bankovnictví - vedoucí školní jídelny

Příspěvekod ave » čtv 05. srp 2021 21:10:42

U nás má vedoucí ŠJ také svůj účet zvlášť. Nepřijde mi vhodné, aby viděla platby na účtu školy.
ave
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 13. kvě 2009 12:23:03
Bydliště: valašsko


Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků